Лещенко розповів про плавучу імперію Коломойського

За інформацією народного депутата Сергія Лещенка в українського олігарха Ігора Коломойського існує чотири яхти, які можуть коштувати 150 мільйонів євро
Depo.Влада
20 жовтня 2015 22:07
ФОТО: depo.ua

Про це нардеп написав у своєму блозі, повідомляє depo.ua.

"За моєю інформацією, в колекції ідеолога "Укропу"  чотири супер-яхти, які здатні вразити уяву навіть витонченого любителя морського відпочинку: Trident, Malibu, Mustique, а також Lauren L",- написав Лещенко.

TRIDENT

Флагман колекції - це 65-метрова надсучасна яхта виробництва верфі Royal Van Lent, що належить концерну LVMH найбагатшого європейця Бернара Арно. Під стать "Українському об'єднанню патріотів" і назва судна - Trident. "Тризуб" по нашому.

Вартість яхти Trident виробництва 2009 року - 87 млн ​​євро. Навіть якось незручно переводити суму в гривні. Тому що вийде більше, ніж заборгованість "Укрнафти" перед бюджетниками країни тільки лише за статтею "дивіденди".

 Лещенко розповів про плавучу імперію Коломойського - фото 1

Супер-яхта Коломойського Trident може вмістити 14 гостей в семи каютах. П'ятнадцять людей команди забезпечать господареві повний комфорт. Ліфт, білий мармур, чорний граніт, вишневе дерево. Для екіпажу зроблені свої сходи по висоті всіх палуб, щоб обслуговуючий персонал не перетинався з відпочиваючими. Є можливість брати на борт вертоліт. Потужність - два дизельні двигуни по 1877 кінських сил кожен.

MALIBU

Trident - найкраща, але не остання яхта Коломойського. У його колекції також 50-метрова яхта Malibu на дюжину гостей.

Лещенко розповів про плавучу імперію Коломойського - фото 2

MUSTIQUE

Третя яхта українського олігарха - 55-метрова яхта Mustique також на 12 гостей. Цю яхту, як і Malibu, можна взяти в оренду за 317 тисяч євро  на тиждень.

Напередодні Дня незалежності України всі три яхти Коломойського були помічені на Корсиці, куди вони прийшли з Сардинії.

Лещенко розповів про плавучу імперію Коломойського - фото 3

LAUREN L

Ще одна, четверта яхта Коломойського називається Lauren L довжиною 90 метрів. Це судно крупніше Trident і може приймати 40 гостей, проте старше і має більш складну історію. Lauren L була випущена в 2002 році, носила ім'я Constellation, а серед її власників встиг побувати Михайло Ходорковський. У 2007 році судно купив кіпріоти-британський мільйонер Андреас Ліверас, який після ремонту перейменував судно ("L" в назві означає Ліверас). У 2010-му, вже після смерті Лівераса в результаті теракту в мумбайські готелі, яхта Lauren L була перепродана. За човен просили 65 мільйонів євро. Правда, за словами джерел, Коломойському вона обійшлася в 45 млн.

Лещенко розповів про плавучу імперію Коломойського - фото 4

Сумарно, що чотири яхти Коломойського можуть коштувати 150 мільйонів євро, однак вони недосяжні для українського правосуддя. Безкарність олігарха, півтора десятиліття використовував державні ресурси для самозбагачення, була неможливою без змови на найвищому рівні - президента і прем'єр-міністра.

Найцинічніше, що все це продовжується і зараз, після Майдану, при потуранні або згоді Арсенія Яценюка. Як прем'єр-міністр, відповідального за наповнення скарбниці, він зобов'язаний ініціювати кримінальні справи за несплату податків, але воліє займатися окозамилюванням і перекладанням папірців, зображуючи бурхливі спроби стягнення з "Укрнафти" грошей, яких там давно вже немає.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада