Лещенко розповів, хто разом з Фірташем володів "РосУкрЕнерго"

Бенефіціаром "РосУкренерго" крім Дмитра Фірташа був також Сергій Льовочкін
Depo.Влада
14 січня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на прес-конференції заявив народний депутат Сергій Лещенко, передає depo.ua.

"Коли тільки виникла загадкова тоді компанія "РосУкрЕнерго" існувало багато суперечливої інформації щодо її власників. Спочатку 50% акцій були записані на компанію "Райффайзен Інвестментс", але згодом вони оприлюднили прізвище людини, яку представляли – це Дмитро Фірташ. Згодом частка "Райффайзен Інвестментс" була переписана на компанію Centragas", - розповів Лещенко.

За його словами, безпосереднє відношення до компанії Centragas мав Сергій Льовочкін.

"На момент коли "РосУкрЕнерго" досягла свого піку, 50% цієї компанії належало Centragas. А половина компанії Centragas належала кіпрські компанії Prelux Holdings Limited, яка і пов'язано з Льовочкіним", - заявив нардеп.

Окрім того, 10% в Centragas належали та досі належить іншій кіпрській компанії Grenar Enterprises, директором якої виступає Амаль Сароут Ламброу – одна з директорів фірми Boutifour SA з Люксембургу. Вона володіє данською компанією, що тримає на своєму балансі нерухомість Льовочкіна на Лазуровому узбережжі.

За словами Лещенка, на той час "РосУкрЕнерго" не тільки постачав газ з Росії, але продавав його всередині України, отримуючи надприбутки в сотні мільйонів євро.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада