Лещенко каже, що Суркіс та Ложкін рятують "Юру Єнакіївського" від Інтерполу

Соратник президента-втікача Януковича Юрій Іванющенко добивається свого зняття з розшуку в Інтерполі
Depo.Влада
4 листопада 2015 10:42
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, у своєму блозі на "Українській правді" написав народний депутат Сергій Лещенко.

"Юра Єнакіївський" хоче подорожувати світом та готовий платити за це. Як відомо, цей соратник Януковича на прізвище Іванющенко перебуває під санкціями Євросоюзу та в міжнародному розшуку Інтерполу. Він живе в Росії, тоді як родина сумує за ним у Монако. Іванющенко хоче возз'єднатися з близькими та виїхати на Лазурове узбережжя, а для цього шукає способи вискочити з петлі.

Минулого року Іванющенко намагався позбутися санкцій Євросоюзу. Тоді перший заступник генпрокурора Микола Герасимюк йому в цьому всіляко сприяв. Він надав колишньому "смотрящему" Януковича листа, що той чистий перед законом в Україні, аби Іванющенко міг ним скористатися для виключення з чорного списку. Але схема змови дала збій. Вона спрацювала з міністром екології Януковича Миколою Злочевським, гроші якого звільнили з-під арешту в Британії, але Іванющенко був під щильнішим контролем. Адже його прізвище перебуває у санкційному списку ЄС", - пише Лещенко.

За його словами, зараз Іванющенко робить чергову спробу.

"Він розуміє, що не може вийти з-під санкцій ЄС, тому прагне хоча би зникнути з системи Інтерполу. Для цього потрібно, аби Україна на продовжувала його розшук", - зазначив депутат.

"Минулого місяця була спроба підіграти Іванющенку на рівні продовження санкції суду на його розшук. Уже коли суддя виніс ухвалу про його подальший розшук, на рівні генпрокуратури почалися дивні рухи, аби відкликати подання до суду щодо Іванющенка. Вже після винесення ухвали! Завдяки суспільному розголосу цього сценарію вдалося уникнути.

Але намагання Іванющенка зняти себе з Інтерполу тривають. Так, за Кримінально-процесуальним кодексом (стаття 190 частина 5) санкція на затримання "оскарженню не підлягає". Але адвокати Іванющенко таку скаргу подали, і Апеляційний суд Києва замість того, щоб відмовити, прийняв... її до розгляду", - розповів Лещенко.

Розгляд скарги запланований на 4 листопада.

За словами Лещенка, Іванющенко вже тривалий час намагається домовитися з українською владою про виключення з бази даних Інтерполу.

"За інформацією джерел, врятувати Іванющенка "абсолютно безкоштовно" взялися Григорій Суркіс та Борис Ложкін. Ці двоє в минулому – партнери в медіа-бізнесі – памятаєте Радіо "Киевский Ведомости"? Окрім того, в часи Януковича Суркіс намагався втягнути Іванющенка в співвласники футбольного клубу "Динамо", а син Іванющенка Арсен грав за резервний склад "Динамо".

У Ложкіна та Іванющенка інша точка дотику. У нинішній владі Ложкін є куратором "Укрспирту" через свого радника Михайла Бейліна. Так от, Ложкіну тут припусують контакти з Іваном Аврамовим, який був куратором цієї "теми" в часи Януковича (партнер Іванющенка, відомий також як "Іван Іванович"). Аврамов нещодавно приїжджав до України на допит по справі "7 кілометра" та перетинався з Ложкіним", - зазначив Лещенко.

Нардеп зазначив, що його джерела стверджують, що адміністрація президента наполегливо просила Шокіна допомогти в питанні непродовження санкції на арешт Іванющенка, яка є підставою для розшуку через Інтерпол, але ініціатива не реалізується на рівні слідчих, які продовжують робити свою справу.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада