Легалайз марихуани: Чому ідея Супрун та українців провалиться

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала ініціативу легалізації використання марихуани в медичних цілях. Але чи готові говорити про це українці? Виникають сумніви

Легалайз марихуани: Чому ідея Супрун та…

Ще 30-го січня на сайті Верховної Ради з'явилася петиція з вимогою "законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини - захистити конституційні права громадян". Станом на перше лютого вона зібрала 4349 підписів з 20651 необхідного. Підписантами петиції стали 16 громадських організацій та благодійних фондів. Вони наголошують на тому, що використання канабісу в медичних цілях може допомогти у лікуванні хвороб Альцгеймера та Паркінсона, а також онкохворим, ветеранам війни з пост-травматичним синдромом та багато кому ще.

"Ці тортури потрібно зупинити, і для цього є реальна можливість - дати нашим співгромадянам доступ до ефективного лікування препаратами, якими користуються мільйони хворих у цивілізованих країнах. Ключовими складовими таких препаратів є фітоканабіноїди - активні компоненти, що містяться у коноплях", - йдеться у заяві авторів петиції.

Пост Уляни Супрун із закликом підписувати петицію набрав більше 8 тисяч лайків та 3 тисяч перепостів. Очевидно, не всі ці люди побігли підписувати петицію. В пості вона ще раз пояснила, чому медичний канабіс потрібен. І що це вже давно доведено.

"Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу - це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині", - пише Супрун.

У коментарях українці переважно дякують Супрун і закликають до повної легалізації марихуани. Мовляв, алкоголь шкідливіший. Але були й зовсім інші варіанти в соцмережах:

Петиція - це далеко не перша акція супортерів медичного канабісу. Весною 2018-го під стінами Кабміну проходив "Конопляний марш свободи". Його організовували різні ГО, зокрема ОО "Афіна". Всі вони виступали за легалізацію медичної марихуани, розповідали страшні історії про онкохворих, які страждають від болю, а медична марихуана, яка дозволена в багатьох країнах, окрім полегшення допомагає позбутися від побічних ефектів лікування онкології.

Тут потрібно нагадати, в яких країнах канабіс легалізований - як в медицині, так і загалом.

Першою країною, яка повністю легалізувала марихуану, став Уругвай. Там дозволили громадянам навіть вирощувати вдома до 6 рослин коноплі.

У Канаді марихуану в медицині використовували з 2001-го. Але минулого року там пішли ще далі і дозволили громадянам, старшим 18 років, зберігати до 30 грамів, а також вирощувати до 4 рослин коноплі. Продавати та купувати також дозволено.

Санкції за вживання марихуани зняли в Грузії. 30-го липня 2018-го Конституційний суд цієї країни ухвалив рішення, що споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості.

У США медичне використання марихуани дозволено в 33 з 50 штатів. Так само спрощена процедура використання- в медичних цілях і для відпочинку - в багатьох інших країнах, від Бразилії до Німеччини, Нідерландів і Ямайки з Таїландом.

Для чого медицині канабіс

Погляди на користь канабісу в медицині різняться. Деякі дослідження вчених доводять, що алкоголь шкодить мозку підлітків набагато менше, ніж марихуана. До того ж лікарі кажуть, що канабіс викликає запаморочення, сповільнення розумового процесу, звикання, тривожність і негативно впливає на серце.

Втім, позитивних відгуків набагато більше. Марихуану вже використовують при лікуванні та з метою полегшення симптомів онкології, хронічних болів, глаукоми, депресії, хвороб Альцгеймера та Паркінсона, пост-травматичного синдрому. До того ж, марихуана є засобом проти нудоти, яка виникає у людей після хіміотерапії.

Сьогодні ж в Україні існує дуже велика проблема – це низький рівень забезпечення людей знеболювальними препаратами, у тому числі опіоідної групи, в основі яких лежить субстанція морфін. І канабіс став би виходом з проблеми.

Що дасть легалайз марихуани

Окрім суто медичної користі легалізація марихуани підштовхне й економічні процеси. Для початку, звісно, має бути якісно прописане законодавство. Потім держава видаватиме виробникам ліцензії. Легалізація культивування і використання у медичних цілях канабісу буде стимулювати одразу багато галузей. Йдеться про забезпечення повного циклу: селекція та генетика самої рослини й культур, культивування, переробка, фармацевтична індустрія, де також йдеться про свої наукові дослідження, медицина та сучасні методи лікування, нові хвороби, щодо яких можуть бути застосовані ліки на основі канабіноїдів. Враховуючи потенціал аграрного сектору України, легалізація марихуани може завести в Україну інвестиції - гроші вкладатимуться саме в повний цикл виробництва канабісу. А вже готова продукція, яка може бути у вигляді пігулок, масел, мазі та суміші для куріння також йтиме не тільки на внутрішній ринок, але і за кордон.

От тільки можна лише уявити, що влаштують нардепи у ВР, коли їм спустять потенційний законопроект про легалайз. Чимало "синіх" кричатимуть про духовні "скрєпи", деякі радикали заборонятимуть "підсаджувати українців на наркотики". І гратимуть вони на настроях населення - раніше соцопитування демонстрували, що більшість українців проти легалізації. Кількість підписантів відповідної петиції так само не радує. А це ми ще до сільського населення не дійшли, де наркотики - 100% зло, а горілка - ліки. І до силовиків, які кришують схеми збуту наркотиків. І байдуже, що мова про лікувальні цілі і використання в медицині, а не загальний легалайз, що вже давно назрів. Різниці народ все одно не збагне.

Тому, на жаль, прогресивні ідеї Супрун та окремих ГОшок занадто випереджають рівень розвитку нашого суспільства. І про легалайз сьогодні, навіть у медичних цілях, мріяти зарано.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme