Лавров розповів, під чим у Будапештському меморандумі підписувалася Росія

Голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не підписувалася в Будапештському меморандумі «підтримувати втручання ззовні у справи України»
Depo.Влада
21 січня 2015 13:31
ФОТО: depo.ua
Лавров розповів, під чим у Будапештському меморандумі підписувалася Росія
Лавров розповів, під чим у Будапештському меморандумі підписувалася Росія

Про це він сказав у Москві під час прес-конференції, відповідаючи на запитання французької журналістки про виконання Росією Будапештського меморандуму та договору про дружбу з Україною, пише «Українська правда», передає depo.ua.

Лавров заявив, що Росія підтвердила неодноразово «вустами президента та інших російських представників, що ми за вирішення проблем сходу в рамках територіальної цілісності України».

При цьому він заявив, що питання про Крим «було вирішене на основі міжнародного права».

«Що стосується Будапештського меморандуму, у ньому ми зобов'язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Ми там не підписувалися під тим, щоб підтримувати втручання ззовні у справи України», - сказав голова МЗС РФ.

Він у черговий раз звинуватив країни Європейського Союзу у втручанні в справи України.

«Не підписувалися, щоб підтримувати пряме підбурювання Майдану на силові дії і до антиконституційних справ. А ви знаєте, що міністри країн ЄС цим безпосередньо займалися, беручи участь у цих маніфестаціях. І вже тим більше ми не підписувалися в Будапештському меморандумі погоджуватися з результатами збройного антиконституційного перевороту», - заявив Лавров.

Він також заявив, що крім меморандуму тоді ж було прийнято заяву керівників Росії, США і Великої Британії, де підтверджувалося зобов'язання протидіяти агресивному націоналізму та шовінізму.

При цьому Лавров назвав народного депутата Дмитра Яроша та Олега Тягнибока, який не пройшов за підсумками виборів у Раду, новим керівництвом України, яке демонструє агресивний націоналізм.

Як повідомляв depo.ua, раніше голова МЗС РФ заявляв, що Росія хоч і підписувала Будапештський меморандум, згідно з яким зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, однак це нібито не поширюється на «державні перевороти».

Ще раніше МЗС України закликав країни-підписанти Будапештського меморандуму вжити невідкладних заходів щодо відновлення територіальної цілісності, суверенітету і миру в Україні, які були порушені одним із підписантів цього документа - Російською Федерацією.