Лавров каже, що декомунізація в Україні може підірвати мінський процес

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив сподівання, що його колеги з країн-учасниць "нормандського формату" "усвідомлюють згубність для мирного процесу" в Україні низки останніх ухвал Верховної Ради України
Depo.Влада
14 квітня 2015 06:10
ФОТО: depo.ua

Виступаючи перед журналістами після закінчення зустрічі в Берліні в ніч на вівторок, 14 квітня, Лавров скритикував останні закони, які ухвалював парламент України, - за його словами, про "декомунізацію і героїзацію нацистів", передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Російський міністр визнав, що його зусилля були марні.

"Наразі ніяких запевнень про те, що будуть зроблені якісь кроки з боку ЄС, ми від наших німецьких і французьких партнерів ми не почули", - сказав він. Лавров лише висловив сподівання, що, як йому здається, вони "розуміють чудово", нібито в Україні триває "лінія на героїзацію нацистів, на дегероїзацію справжніх героїв", яка "ризикує підірвати мінський процес" врегулювання в частині сходу України.

У понеділок, 13 квітня, ввечері в Берліні почали зустріч Павло Клімкін, Сергій Лавров, Франк-Вальтер Штайнмаєр і Лоран Фаб'юс, щоб оцінити виконання мінських домовленостей про врегулювання на сході України, і завершили цю зустріч уже по опівночі у вівторок, 14 квітня.

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила низку законів України, які, серед іншого, визнають борцями за незалежність України бійців Української повстанської армії (які, всупереч твердженням російської пропаганди про "пособників нацистів", у перебігу Другої світової війни воювали і проти нацистських, і проти комуністичних окупантів України), засуджують комуністичний і нацистський тоталітарні режими разом і забороняють їхню пропаганду і символіку.

У Росії, за всієї офіційної неприязні до німецького нацизму часів Другої світової війни, далі дотримуються шанобливого ставлення до минулого радянського комунізму, в тому числі шляхом применшення чи замовчування його злочинів.