Лавринович каже, що за рік ним жодного разу не цікавилися слідчі

Екс-міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що за рік жодного разу не спілкувався зі слідством
Depo.Влада
18 серпня 2016 16:58
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в ефірі "112 Україна", передає depo.ua.

"Протягом цього року або трохи більше року я не спілкувався зі слідчими. Жодних процесуальних дій не проводилося. Не викликали мене жодного разу", - сказав Лавринович.

Крім того, він розповів про те, що слідчі доповнили вручену йому сьогодні підозру.

"Коли мені минулого разу вручали підозру, не було жодного документа, який би підтвердив наявність збитків. На цей раз, в цю підозру, до неї додається те, що такі документи з'явилися. Як вони з'явилися, це теж дуже цікава історія, тому що коли вручили цю підозру, через три місяці почали робити ревізію в Міністерстві для того, щоб знайти підстави для збитків. Ревізія дала результат, що немає ніяких збитків, і ніяких осіб, як могли б прикрити, немає. Через три місяці провели повторну ревізію, і отримали те, що вони хотіли, в плані того, що можливо збитки будуть. Потім треба було в експертній установі отримати підтвердження, замовили цю експертизу в Київському інституті. Київський інститут дає відповідь, що немає ніяких збитків. Після цього тиждень роботи з експертами, і експертиза відсилається назад, і замість неї приходить інша, теоретично збитки можуть бути", - розповів Олександр Лавринович.

Нагадаємо, сьогодні генпрокуратура вручила підозру колишньому міністру юстиції України Олександру Лавриновичу і пообіцяли якнайшвидше передати до суду обвинувальний акт.

30 липня Печерський райсуд відмовився заарештувати колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича і призначив заставу в розмірі 1,2 млн. грн.

Він підозрюється в розтраті 8,5 млн гривень державних коштів на посаді міністра юстиції при закупівлі послуг іноземної юридичної фірми для складання аналітичного дослідження при розгляді в Європейському суді з прав людини справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Сам він називає звинувачення безпідставними.

Лавринович тричі був членом Партії регіонів і тричі міністром юстиції: - у 2002–2005; 2006–2007; 2010–2013 роках.

Мін'юст за часів Лавриновича двічі залучав американську компанію Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP для допомоги у судовому переслідуванні екс-прем'єра Юлії Тимошенко – у 2012 і 2013 році. За офіційними даними Мін'юсту, у 2012 році Україна заплатила цій компанії лише 95 тисяч гривень, хоча насправді – значно більше.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада