"Квартал 95" і Коломойський: Коли Зеленський приведе у владу кадри з народу

Перші кадрові призначення Володимира Зеленського у багатьох залишили неприємне враження – бізнес-партнери, люди, пов’язані з Коломойським, в кращому випадку – кадри з нинішньої системи

Політичний оглядач
"Квартал 95" і Коломойський: Коли Зеленс…

Як писав Depo.ua, після відмови Олени Зеркаль від посади заступника голови Адміністрації президента у Зеленського оперативно знайшли вирішення проблеми - призначили туди дипломата Вадима Пристайка. Це правильне рішення, адже зовнішньополітичний напрямок для воюючої країни – вкрай важливий. І вкрай важливо, щоб ним займалася людина з дипломатичним досвідом роботи саме на західному напрямку. Утім, призначення Пристайка на фоні інших кадрових рішень президента виглядає радше як виключення. Дотепники вже навіть встигли перейменувати урядовий квартал Києва на "квартал Коломойського". Хоча, правду кажучи, не всі "Зе-призначенці" є креатурами цього олігарха.

Та головне, чого поки не побачили українці - нових фахових управлінців, які, до того ж, мали б біографії, що різко контрастують з біографіями попередників. Наближення до влади своїх бізнес-партнерів і друзів зіграло злий жарт з трьома останніми президентами: падіння рейтингу Віктора Ющенка почалося з вересня 2005 року після гучного скандалу з "любими друзями", Віктор Янукович взагалі робив ставку на вихідців з Донеччини, Петро Порошенко отримав чи не найбільший іміджевий удар під час президентської кампанії саме через підозри в корупції його бізнес-партнерів, допущених до державних ресурсів. Як бачимо, Зеленський з перших днів свого президентства став на той же шлях. Тому можна прогнозувати, що його скандал з "любими друзями" - не за горами.

Прихильники нового глави держави скажуть: у Зеленського було мало часу для формування власної команди. До того ж, на відміну від своїх попередників, він не опирається на власну політсилу або на політичних партнерів з інших партій, які можуть підставити плече. Це правда, однак під час президентської кампанії використовувалася технологія Зе-команди, себто, величезної кількості прихильників, які у перспективі мають стати тією силою, яка здійснюватиме довгоочікувані зміни в країні. Після виборів виявилося, що Зе-команда – це, власне, близьке оточення Зеленського, люди, пов’язані з Ігорем Коломойським, купка попутників на кшталт Олександра Данилюка і Сергія Лещенка, які долучилися до команди під час перегонів, і всі інші, з народу. Їх значно більше, але посад вони не отримують.

Трохи про внутрішню кухню "Зе-команди" в інтерв’ю "Лівому берегу" розповів її ідеолог, а віднедавна представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук. Про кадри він говорить наступне: "У нас достатньо розумних і талановитих людей, щоб ними закрити всі обласні адміністрації". І додає: існує співпраця з HR-агенціями, буде оголошено, що будь-хто з досвідом може надсилати заявку й отримати шанс на реалізацію. 

До речі, відразу після перемоги Зеленський оголосив конкурс на свого прес-секретаря. Заявки подали більше 4 тисяч бажаючих, із них відібрали сотню (про критерії відбору публічно не повідомлялося), з цієї сотні відберуть майбутнього прес-секретаря. Ми згадали про цей конкурс недарма, він стане своєрідним маркером для Зеленського – якщо керувати прес-службою президента прийде хтось із журналістів "1+1" або із "кварталівського" угрупування, з пріоритетами підбору кадрів стане все зрозуміло.

Розповів Стефанчук і про добір людей у список "Слуги народу". З його слів можна зрозуміти, що є принципи, але поки нема обличь. Ідеолог Зеленського каже, що у списку обов'язково буде представлене експертне середовище, потужний пул економістів і журналістів, людей, які знають, що таке законотворчий процес. Виглядає ідеалістично, адже в Україні все експертне середовище так чи інакше пов’язане або з вітчизняними політико-економічними групами, або є лобістами в кращому випадку західних держав, а в гіршому – прихованими російськими "консервами". Те ж стосується й економістів – ефективні фахівці давно в чиїхось командах. І це чудово розуміють в оточенні Зеленського. Тому дуже ймовірно, що у списку "Слуги народу" опиняться люди, наближені до тієї групи впливу, яка, власне, і допомогла Зеленському стати президентом. Адже брати "троянських коней" - величезний ризик. За їхню зраду, а вона обов’язково буде – це українська політика, а вона така - особисту відповідальність нестиме президент.

І, останнє. Великим розчаруванням для виборців Зеленського може бути непублічність кадрового добору. За президентства Петра Порошенка втілювалася схема відкритих конкурсів. Зараз таких відкритих конкурсів ми не бачимо. Як розповів Стефанчук, біля Зеленського є коло радників, близько 10 осіб, які дають президенту поради з тих або інших питань. Очевидно і з кадрових. За президентства Порошенка також існувала так звана "стратегічна сімка", яку регулярно демонізували в ЗМІ. Прізвища людей, які до неї входили, були відомі загалу. Імен 10 найближчих радників Зеленського суспільство не знає. Є пан Стефанчук, очевидно, Андрій Богдан, Сергій Шефір. А хто ще? Як і з якими ФПГ пов’язані ці люди? Замість відповіді на це питання, у Зе-команді годують суспільство казками про добір ефективних управлінців за допомогою HR-агенцій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme