КВУ: Зубожіння населення сприяє поширенню технологій підкупу виборців

Наслідком важкого стану в українській економіці буде технологія прямого і непрямого підкупу виборців. Вона стане однією з наймасовіших на місцевих виборах
Depo.Влада
3 вересня 2015 15:55
ФОТО: depo.ua

Про це під прес-конференції "Підвищення соціальних стандартів, гречка чи агітація: за що віддадуть свої голоси українці на місцевих виборах?" заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, повідомляє depo.ua.

"Як нам показує практика останнього місяця, на цих виборах будуть активно використовуватися дві технології. Перша - це пряма політична реклама на телебаченні, друга технологія - це технологія прямого і непрямого підкупу виборців. Перебіг виборчої кампанії показує, що ця технологія використовується в регіонах, що називається, по повній програмі", - розповів Кошель.

За його словами, потенційні кандидати уже масово надають виборцям різноманітні товари або послуги, як-то: організація безкоштовного проїзду в маршрутках чи масова роздача продуктових наборів від іменних благодійних фондів. Специфіка такої технології в тому, що найбільш ефективно вона спрацьовує в останні місяці і дні виборчої кампанії.

Експерти вважають, що ця ситуація викликана як недосконалістю законодавства, так і загальним зубожінням населення.

"Головні винуватці масового поширення технологій підкупу виборців - Національний банк, його глава Валерія Гонтарева, і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. "Маршал Гречка" з'являється, там, де є "армія" збіднілих громадян, тільки в бідних суспільствах розквітає електоральна корупція", - пояснив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Політолог вважає, що підвищення з 1 вересня соціальних виплат своєрідним підкупом виборців. Проте, на думку Карасьова, надбавки до зарплати у 120-150 грн, що становить буквально 5-6 доларів, не покривають збільшених в рази витрат населення.

"У всьому винні непродумані дії уряду і Національного банку, які допустили трикратне падіння курсу національної валюти і, як наслідок, різке зниження доходів громадян. Глава Нацбанку винна в тому, що збідніли не тільки найменш забезпечені, а й середній клас - соціальний прошарок, який забезпечує прозорість процесу виборів", - зазначив Карасьов.

Він наголосив на важкому економічному становищі в державі, яке призвело до значного зниження рівня життя, інфляції, корупції в суспільстві.

Читайте також:

Гонтарева та Яценюк стимулюють українців голосувати за гречку, - політолог

"Маршала Гречку" створили Нацбанк та Кабмін, - політолог