КВУ закликає призначити вибори п’ятьох нардепів

Комітет виборців України закликає Центральну виборчу комісію призначити проміжні вибори нардепів у 5 одномандатних виборчих округах через дострокове припинення повноважень обраних там депутатів
Depo.Влада
18 квітня 2016 17:44
ФОТО: depo.ua

Йдеться про округи 23, 27, 85, 151, 206, передає depo.ua з посиланням на прес-службу комітету.

Депутатами від цих округів були Борис Філатов та Владислав Атрошенк, які були обрані мерами Дніпропетровська та Чернігова відповідно; Тарас Кутовий та Ігор Насалик, які стали міністрами, а також загиблий Ігор Єремєєв.

За повідомленням голови ЦВК Михайла Охендовського, Рада не надала Центрвиборчкому необхідних документів, а тому вибори не були призначені.

"Враховуючи той факт, що в окремих округах вибори заблоковані вже кілька місяців, КВУ закликає ЦВК самостійно звернутися до Верховної Ради щодо надання необхідних документів", – заявили у КВУ.

Організація навела приклад, що до ЦВК досі не надійшло свідоцтво про смерть Єремєєва, через що більше як півроку блокується призначення проміжних виборів у 23 окрузі.

Філатов був позбавлений мандата ще минулого грудня, а Атрошенко – у січні, але вибори у цих округах так і не були призначені, хоча закон передбачає призначення таких виборів протягом десяти днів.

У КВУ зазначили, що держбюджеті передбачені майже 20 млн гривень на проведення цих виборів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада