КВУ закликає президента ветувати закон про "рабство депутатів"

Комітет виборців України закликає президента накласти вето на Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)
Depo.Влада
16 лютого 2016 17:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу КВУ.

"Сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №3700 "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)", чим фактично встановила в Україні "партійну диктатуру". За проголосувало 236 народних депутатів.

Відтепер партії отримують можливість виключати із свого виборчого списку будь-якого кандидата після встановлення результатів виборів. Фактично це дає можливість партіям переглядати результати виборів в ручному режимі. Законопроект № 3700 не має нічого спільного із демократією та розвитком парламентаризму, а також суперечить Коаліційній угоді. Право обирати народних депутатів належить виключно громадянам України, а спроба узаконити зміну результатів виборів партіями є узурпацією державної влади", - йдеться у зверненні КВУ.

В Комітеті наголосили, що парламенту не залишили достатньо часу на обговорення документу.

"Серед ініціаторів законопроекту п’ять керівників депутатських фракцій: Ляшко О.В. (Радикальна партія), Бурбак М.Ю. ("Народний Фронт"), Тимошенко Ю.В. (ВО "Батьківщина"), Березюк О.Р. (Об’єднання "Самопоміч"), Луценко Ю.В. (БПП "Солідарність"). Варто відзначити, що законопроект №3700 було прийнято після 25 голосувань відразу за основу і в цілому, що не залишило часу на його належне обговорення", - йдеться у повідомленні.

КВУ закликає Президента України, як гаранта додержання Конституції України, ветувати законопроект № 3700 як такий, що порушує виборчі права громадян.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі). За відповідне рішення проголосували лише 236 парламентарів. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада