Квоти на українську мову не вплинуть на іноземні телеканали, – Нацрада

Запровадження мовних квот на телебаченні не вплине на контент іноземних каналів в Україні

Depo.Влада
20 березня 2017 15:07
ФОТО: depo.ua

Про це заявив член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, передає Depo.ua з посиланням на "Телекритику".

"Закон стосується ліцензіатів Нацради - резидентів України, тобто тих телеканалів, які використовують радіочастотний ресурс, які отримали в принципі ліцензії на мовлення в Україні", - сказав він.

За його словами, якщо ж іноземний телеканал, який має дозвіл на мовлення від Нацради, порушує українське законодавство, наприклад закон про телебачення і радіомовлення, закон про інформацію тощо, або виступає проти визнання територіальної цілісності України, то регулятор має право обмежити його мовлення в кабельних мережах країни.

"Але при цьому він залишається доступним на супутнику, при цьому є можливість дивитися його через інтернет. Тобто це стосується обмеження тих ресурсів, які є державною власністю, - радіочастотний ресурс і т.д", - додав член Нацради.

Нагадаємо, що 16 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про квоти на мовлення українською мовою на телеканалах. За підсумками тижня обсяг трансляції передач і фільмів українською мовою на загальнонаціональних і регіональних телеканалах повинен становити не менше 75% в кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00, а на місцевих каналах - не менше 50%.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада