UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Квота Порошенка: Стало відомо, хто з суддів КСУ не голосував за скандальне рішення

Скандальне рішення щодо електронного декларування не підтримали чотири судді Конституційного суду, трьох з них призначив за президентською квотою Петро Порошенко

Прізвища суддів оприлюднив на своїй сторінці у Facebook Центр протидії корупції. 

Це Сергій Головатий, який був призначений Порошенком в лютому 2018 року, колишній нардеп і член Венеційської комісії. Василь Лемак призначений  Порошенком у лютому 2018 року, колишній  професор Ужгородського національного університету. Віктор Колісник, призначений Порошенком в січні 2016 року, колишній професор Університету імені Ярослава Мудрого.

Ще один суддя – Олег Первомайський, призначений Верховною Радою у вересні 2018 року (квота Народного Фронту). Колишній доцент Університету імені Тараса Шевченка.

"Головатий і Лемак написали окремі думки, в яких не погодились з рішенням своїх колег. Головатий пише, що Україна має незворотній європейський та євроатлантичний курс. А згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, боротьба з корупцією є одним із пріоритетних напрямків співробітництва між Україною та Євросоюзом. За його словами, Україна взяла зобов’язання протидіяти корупції", – повідомляє ЦПК. 

"Є практика ЄСПЛ, що декларування активів публічних діячів має легітимну мету, котра є потрібною в демократичному суспільстві. Наш підхід до декларування позитивно оцінили профільні міжнародні організації", – йдеться у заяві. 

Головатий не вважає перевірку суддів з боку НАЗК тиском на судову владу, бо це переслідує легітимну мету - запобігання корупції. Він зазначає, що притягнення судді до відповідальності за корупцію жодним чином не є "контролем" над суддею. 

Він також зазначає, що КСУ обґрунтували усе це неконституційним контролем над суддями, але скасували норми закону про декларування не тільки щодо суддів, а й щодо всіх чиновників взагалі. Це також не має юридичного обґрунтування – резюмує ЦПК. 

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України скасував кримінальну відповідальність за недостовірні декларації.

29 жовтня представник президента Зеленського в КСУ Федір Веніславський назвав рішення про е-декларації юридично слабким і упередженим.

Водночас Зеленський заявив, що рішення КСУ може призвести до великої дірки в бюджеті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme