Квіташвілі спростував звинувачення проти свого зама Павленко

Екс-міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі заявив, що проводити реформу охорони здоров'я МОЗ не давав парламентський комітет з питань охорони здоров'я
Depo.Влада
25 квітня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Сьогодні"

"Звинувачення проти Павленко-це міфи. Я вже втомився про це говорити. Не давав працювати парламентський комітет з питань охорони здоров'я. Це єдине місце, де ми не змогли знайти спільну мову ні про що. Буквально нещодавно прем'єр-міністр Володимир Гройсман вербально повторив те, що я говорив більше року: треба допускати на український ринок препарати, які зареєстровані та ліцензовані в Європейському Союзі, в Штатах, в Канаді і так далі. Я дуже радий такій позиції прем'єра. Ми півтора року про це говорили, але ніхто нас не слухав. Проект, який би дозволив це зробити, був зареєстрований у Верховній Раді ще в грудні 2014 року і був заблокований комітетом. Але, знаєте, краще пізно, ніж ніколи. Так що я дуже радий, що це відбулося", - сказав Квіташвілі.

За його словами, зараз члени комітету під своїм ім'ям реєструють законопроекти МОЗ, які раніше самі відхилили.

"Другий законопроект – який зараз приймається буквально (інтерв'ю записували 21 квітня, – ред.). Вони (члени комітету, – ред.) там практично нічого не змінили. Просто перепідписали законопроекти від свого імені. Зараз виходить так, що начальником реформ в Україні буде Олег Мусій (позафракційний нардеп, член комітету з питань охорони здоров'я, – ред.). З чим я його і вітаю. Його закон буде прийнятий. Закон, який дає можливість автономізації мереж, щоб вони працювали в конкурентній сфері, щоб правильно фінансувалася система охорони здоров'я: фінансувалася не по койках, а по послугах. Ось ці закони зараз проходять", - розповів екс-міністр охорони здоров'я.
При цьому він додав, що "абсолютно радий тому, що його робота "взагалі дала результат", і що не збирався "дифірамби собі виписувати, потім збирати лаври".

Нагадаємо, Верховна Рада України 14 квітня затвердила новий склад Кабінету міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом, однак кандидатура нового міністра охорони здоров'я не була затверджена через відсутність підходящих кандидатур.

Наразі відомство очолює перший заступник міністра охорони здоров'я Олександра Павленко. ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомляють, що новим очільником МОЗ можуть призначити генерал-майора медичної служби Збройних сил України, кандидата медичних наук Андрія Вербу, який наразі очолює Військово-медичний департамент Міноборони.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада