Квіташвілі каже, що депутати перекрутили його реформу

Законопроекти, що стосуються реформування системи охорони здоров'я можуть бути розглянуті депутатами до кінця серпня

Про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Буде проведено засідання, щоб до кінця серпня законопроекти були ухвалені", - сказав він на засіданні громадської ради Міністерства охорони здоров'я в четвер, 30 липня.

Квіташвілі зазначив, що розроблені Міністерством охорони здоров'я і зареєстровані Кабінетом міністрів законопроекти лише на 2% відрізняються від альтернативних законопроектів, які були зареєстровані пізніше народним депутатом Олегом Мусием.
"Альтернативні законопроекти - це на 90% переписаний наш текст, ще 7-8% - це несуттєві зміни, і тільки 2%, які змінюють суть", - сказав він.

Міністр пояснив, що, зокрема, істотні відмінності депутатського законопроекту полягають у тому, що депутатський законопроект передбачає наявність казначейського рахунку для кожного медустанови, в той час як законопроект, розроблений Міністерством охорони здоров'я передбачає, що заклади охорони здоров'я можуть мати казначейські рахунки або рахунки в банківських установах.

"Альтернативний законопроект залишає тільки казначейські рахунки, але це змінює всю суть, так як казначейство наприкінці року може забрати з рахунку медустанови всі засоби. Автоматично втрачається сенс, щоб лікарні заробляли гроші і вкладали їх у свій розвиток", - сказав він.

При цьому Квіташвілі зазначив, що "поки процес консолідації не зрушив".
У свою чергу, член профільного комітету Верховної Ради Костянтин Яринич повідомив, що засідання профільного комітету, на якому депутати розглянуть урядовий і альтернативний законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я, може відбутися 14 серпня у разі, якщо на засіданні комітету збереться кворум. 

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua