Квіташвілі каже, що депутати перекрутили його реформу

Законопроекти, що стосуються реформування системи охорони здоров'я можуть бути розглянуті депутатами до кінця серпня
Depo.Влада
30 липня 2015 18:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Буде проведено засідання, щоб до кінця серпня законопроекти були ухвалені", - сказав він на засіданні громадської ради Міністерства охорони здоров'я в четвер, 30 липня.

Квіташвілі зазначив, що розроблені Міністерством охорони здоров'я і зареєстровані Кабінетом міністрів законопроекти лише на 2% відрізняються від альтернативних законопроектів, які були зареєстровані пізніше народним депутатом Олегом Мусием.
"Альтернативні законопроекти - це на 90% переписаний наш текст, ще 7-8% - це несуттєві зміни, і тільки 2%, які змінюють суть", - сказав він.

Міністр пояснив, що, зокрема, істотні відмінності депутатського законопроекту полягають у тому, що депутатський законопроект передбачає наявність казначейського рахунку для кожного медустанови, в той час як законопроект, розроблений Міністерством охорони здоров'я передбачає, що заклади охорони здоров'я можуть мати казначейські рахунки або рахунки в банківських установах.

"Альтернативний законопроект залишає тільки казначейські рахунки, але це змінює всю суть, так як казначейство наприкінці року може забрати з рахунку медустанови всі засоби. Автоматично втрачається сенс, щоб лікарні заробляли гроші і вкладали їх у свій розвиток", - сказав він.

При цьому Квіташвілі зазначив, що "поки процес консолідації не зрушив".
У свою чергу, член профільного комітету Верховної Ради Костянтин Яринич повідомив, що засідання профільного комітету, на якому депутати розглянуть урядовий і альтернативний законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я, може відбутися 14 серпня у разі, якщо на засіданні комітету збереться кворум. 

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua