Кузьмін програв суд Парубію

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову кандидата у народні депутати Рената Кузьміна від партії "Опозиційна платформа - За життя" до спікера Ради Андрія Парубія

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Судової влади України.

Суд відмовив у задоволенні позову, мотивувавши своє рішення тим, що оскаржувані дії є діями відповідача як голови Верховної Ради України під час проведення пленарного засідання, а не як кандидата у народні депутати України. На думку суду, вказані заяви Парубія як голови ВРУ не є формою політичної агітації, а його повідомлення не висвітлюють діяльності відповідача як кандидата у народні депутати.

Додамо, даний спір виник щодо правовідносин, пов`язаних із виборчим процесом, тому справа була розглянута у строк, передбачений частиною одинадцятою статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме – протягом двох днів після надходження позовної заяви.

Позивач просив суд визнати протиправним звернення Андрія Парубія під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України з вимогою надати відомості щодо проживання Рената Кузьміна протягом останніх п’яти років на території України та перетину ним кордону.

Нагадаємо, 5 липня ЦВК скасувала реєстрацію Рената Кузьміна кандидатом у народні депутати України у списку партії "Опозиційна платформа - За життя" під №35 у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Рішення прийняли у зв'язку з надходженням до комісії інформації від СБУ, яка, за його словами, засвідчила, що Кузьмін не дотримався законодавчої вимоги про проживання на території України протягом останніх п'яти років.

9 липня стало відомо, що до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов кандидата у народні депутати Рената Кузьміна від партії "Опозиційна платформа - За життя" до спікера Ради Андрія Парубія.

У ГПУ заявили, що надавали ЦВК інформацію, що Рената Кузьміна, якого зареєстровано кандидатом у депутати за списком політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", оголошено в розшук, і він може переховуватися на території тимчасово окупованого Криму чи в Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook