Кутовий: Радівські популісти не дозволять продаж землі

Міністр агрополітики Тарас Кутовий заявив про неможливість прийняття цим парламентом закону про прямий продаж землі в Україні

Про це Кутовий заявив у інтерв'ю ЦЕНЗОР.НЕТ, передає depo.ua.

"Я не бачу можливості цим парламентом проголосувати прямий продаж землі через популізм депутатів", - сказав Кутовий.

Замість цього Кутовий пропонує ввести права продажу прав на оренду землі.

"Сьогодні це не популярно, оскільки популісти, в очікуванні наступних виборів, обов'язково візьмуть тему продажу землі на озброєння і будуть лякати населення страшилками -" Вашу землю хочуть забрати за $ 50 ". Тому я пропоную запровадити продаж прав оренди на землю", - додав він .

"Припустимо, один з вас власник землі, а другий обробляє землю. Між вами підписаний договір на 25 років. Ось той, хто обробляє землю, втомився цим займатися і перепродує третій особі. Тобто, коли ви інвестуєте, будуєте ферму, і коли виходите з цього бізнесу, то продаєте не тільки тварини комплекси, але і продаєте право оренди на землю. Оскільки сама ферма без землі нікому не потрібна ", - сказав Кутовий.

Він також додав, що разом з продажем прав оренди буде можливість застави цих прав.
"Друге, поруч з можливістю продажу прав оренди буде можливість застави цих прав. Чому у нас сьогодні кредитують дорого і, в основному, великих? Бо в великих є інша застава - це техніка, будівлі, інші активи", - сказав Кутовий.

"Малий фермер міг би назбирати в оренду 300 га, піти в банк, під заставу прав оренди взяти кредит на оборотні кошти. Банк боятися не буде, тому що якщо фермер розориться, то він тут же його конкуренту запропонує оренду цієї землі", - вважає Кутовий.

В Україні заборонено продаж земель сільськогосподарського призначення. Аграрні підприємства в Україні обробляють тільки орендовану землю.

Як відомо, на початку 2000 в Україні відбулася земельна реформа. Сім мільйонів громадян отримали право на приватизацію 28 млн га земельних паїв. Утім власники паїв залишалися власниками лише на папері.

Повноправно розпоряджатися землею як майном більшість з них не змогли через запровадження з 1 січня 2002 року мораторію на продаж аграрних земель.

Нагадаємо, термін дії заборони на продаж землі закінчується 1 січня 2017 року. Верховна Рада зобов'язала Кабінет міністрів до 1 березня 2016 року розробити законопроект про обіг землі сільськогосподарського призначення, але законопроект так і не створили.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme