Кулеба закликає терміново розглянути тему Covid-19 на Радбезі ООН

Україна, населення якої страждає від продовження збройної агресії, підтримує мирні заклики Генерального секретаря ООН в умовах стрімкого погіршення епідеміологічної ситуації з поширенням вірусу Covid-19 у світі
 

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу МЗС.

"Всі шість років ми спрямовуємо заклик про припинення вогню на адресу країни-агресора і його збройних формувань, домагаємося його реалізації на різноманітних переговорних майданчиках, у рамках міжнародних організацій", – заявляє міністр.

Кулеба переконаний, що "Рада Безпеки ООН, на яку покладено головну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки, повинна невідкладно розглянути ситуацію з поширенням Covid-19 як загрозу міжнародному миру і безпеці, спонукати сторони до припинення вогню в усіх ситуаціях збройних конфліктів, у т.ч. в Україні, де російські окупаційні війська продовжують обстріли попри досягнуті домовленості, та вжити першочергові заходи з боротьби з поширенням Covid-19, передусім в умовах конфліктів, окрему увагу приділивши ситуації в зонах бойових дій та на окупованих територіях, у тому числі України".

У цьому контексті нагальним є належне дотримання державами норм міжнародного права, у т.ч. гуманітарного права та права у сфері захисту прав людини, підкреслює Кулеба.

Рада Безпеки ООН має підтримати заклик Генсекретаря до посилення надання гуманітарної допомоги державам, які найбільше постраждали від пандемії Covid-19, забезпечення безперешкодного міжнародного доступу до населення, яке страждає від чи перебуває під загрозою поширення коронавріусу в умовах конфліктів, вважає міністр.

Він очікує, що Рада Безпеки закличе до продовження зусиль по боротьбі з Covid-19, забезпечуючи максимально можливий баланс між запровадженням термінових виключних заходів для відвернення загрози для націй з дотриманням засадничих прав і свобод людини.

ООН має продовжити приділяти центральну увагу найбільш уразливому населенню, посилити невідкладну взаємодію та координацію міжнародних зусиль для подолання пандемії Covid-19 та її наслідків, в тому числі між структурами системи Організації, підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, станом на 24 березня в Україні зафіксовано вже 97 випадків заражень коронавірусною інфекцією.

Також, станом на ранок 24 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 16 508 людей, кількість заражених коронавірусом зросла до 381 293.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Читайте також: Односельчанин Зеленського: Стало відомо, хто може розповсюджувати китайські тести в регіони

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme