Віра Савченко може стати "українським Ассанжем" на Росії

Сестра Надії Савченко Віра після затримання на кордоні перебуває в українському генконсульстві в Ростові-на-Дону
Depo.Влада
28 квітня 2016 09:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Гарна новина: Віра Савченко відпочиває в безпеці на території нашого Генконсульства в Ростові-на-Дону. Її паспорт при ній. Консулу вдалося його забрати у росіян", - написав Кулеба.

Він підтвердив, що Савченко дійсно оголошена на Росії у розшук.

"Віра дійсно оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні (це коли там було судилище над Карпюком і Клихом), а тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до України, або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва", - написав дипломат.

Він подякував колегам з Генконсульства в Ростові-на-Дону Віталію Москаленку та Володимиру Трегубу і Директору консульського департаменту Андрію Сибізі.

"Трегуб вчасно зорієнтувався, дав сигнал тривоги і зачинився з Вірою в машині. Росіяни машину заблокували, щоб вона не могла виїхати. Сибіга підняв хвилю і координував зусилля із звільнення. Москаленко серед ночі вирушив з Ростова-на-Дону і після тригодинного переїзду та гострої дискусії з росіянами видряпав і Віру, і її паспорт, і довіз її до безпечної території. Наші консули в Росії - це справжні герої", - наголосив Кулеба.

"Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися", - додав дипломат.

"Тепер головне витягнути Віру з території Росії", - підсумував Кулеба.

Нагадаємо, вчора пізно ввечері Віру Савченко затримали російські прикордонники, коли вона хотіла повернутися в Україну. 

За словами адвокатів Савченко, затримання відбулося, оскільки Віра Савченко перебуває у федеральному розшуку на Росії по так званій "чеченській справі" (через образу чеченського судді). 

Після багатогодинного очікування на кордоні Віра Савченко разом із дипломатами вирушила в українське консульство у Ростові-на-Дону

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада