UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кулеба в Туреччині: За що взявся очільник МЗС у перший день

Сьогодні, 3 липня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав робочий візит до Турецької Республіки, в межах якого обговорив із Мевлютом Чавушоглу нові можливості інвестицій та взаємодії для українського та турецького бізнесу

Кулеба в Туреччині: За що взявся очільни…
Фото: Пресслужба МЗС України

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу МЗС України.

Наголошується, що метою візиту, який відбувається одразу після відкриття кордонів, є узгодження позицій зі стратегічним партнером України щодо виконання домовленостей лідерів двох країн в економічній, оборонно-промисловій, авіаційній, туристичній та гуманітарній сферах.

Так, міністри домовилися сприяти проведенню найближчим часом 12-го засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, а також чергового раунду переговорів щодо підготовки до підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною.

"Ми з Мевлютом Чавушоглу поділяємо думку, що на тлі коронавірусу необхідно зосередитись на торгівлі та інвестиціях. Ми обговорили допомогу українським компаніям в Туреччині та турецьким компаніям в Україні. Ми прагнемо створювати нові можливості для інвестицій та взаємодії між бізнесами. Запевняю вас, що ці питання є і будуть в центрі уваги", – пояснив Кулеба. 

Зазначається, що після зустрічі віч-на-віч, Кулеба та його турецький колега провели 8-ме засідання Спільної групи стратегічного планування.

Туреччина вчергове підтвердила незмінність підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, невизнання незаконної окупації Криму Російською Федерацією. Міністри скоординували кроки, у тому числі на міжнародних майданчиках, щодо забезпечення прав та інтересів кримських татар в окупованому Криму та звільнення українських політв’язнів, які незаконно утримуються на півострові та на території країни-окупанта – Росії.

Український міністр окремо подякував турецькому колезі за ініціативу з оздоровлення в Анталії дітей та родин загиблих воїнів ООС, яка реалізується вже кілька років поспіль.

Чавушоглу наголосив на відданості Туреччини домовленості про будівництво житла для вимушених переселенців із Криму. Він також заявив про готовність турецької сторони виділити допомогу для подолання наслідків повеней у західних областях нашої держави.

Сторони приділили окрему увагу перспективам взаємодії у стратегічно важливих сферах, зокрема оборонно-промисловій та авіаційній.

Окрім того, очільники зовнішньополітичних відомств обговорили гуманітарне співробітництво, наголосивши на важливості міжлюдських стосунків у взаємодії держав та необхідності просувати людиноцентричний порядок денний.

Кулеба та Чавушоглу висловили сподівання, що вже невдовзі будуть завершені внутрішньодержавні процедури і запрацює угода про взаємне визнання водійських посвідчень.

Турецька сторона також поінформувала про включення України до переліку країн, громадяни яких мають право на отримання короткострокових туристичних дозволів на проживання, а також про готовність опрацювати питання спрощення візових вимог для громадян України, які проходять лікування у Туреччині.

Міністри також домовилися активізувати роботу з укладення двосторонньої угоди про соціальне забезпечення.

Кулеба подякував турецькій стороні за надану гуманітарну допомогу для протидії поширенню пандемії коронавірусу. Очільники зовнішньополітичних відомств обговорили взаємодію у питанні розробки, виробництва та тестування вакцини та ліків від цієї хвороби.

Український міністр відзначив зусилля турецької сторони з гарантування безпеки іноземних туристів після початку туристичного сезону. Він наголосив на необхідності неухильно дотримуватися запроваджених у Туреччині високих вимог до готелів, які прийматимуть іноземних гостей, зокрема, відвідувачів з України. За його переконанням, відповідальна поведінка подорожуючих – єдиний шлях до відновлення звичного для всіх літнього відпочинку.

Наголошується, що сьогоднішні зустрічі покликані стати важливим етапом у процесі підготовки контактів вищого рівня, у тому числі наступного засідання Стратегічної ради високого рівня за співголовування президентів двох країн.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що Туреччина хоче збільшити товарообіг з Україною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme