UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кулеба сказав, що робити українцям, які "застрягли" у найвіддаленіших куточках

Громадянам, які не можуть дістатися України через спалах коронавірусу й відсутність авіаквитків, необхідно зберігати спокій та зв'язатися із відповідним посольством

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу щодо дій МЗС із допомоги громадянам України після припинення 17 березня регулярних міжнародних авіаперельотів, передає Depo.ua.

"Ми знаємо про українців, які перебувають у найвіддаленіших куточках (у тому числі й на Балі, – ред.). У нас іще є, наприклад, група українців, взагалі в Чилі сидять. Їм теж треба допомагати виїжджати. Безумовно, якщо через стан авіагалузі в світі, тобто всі квитки викуплені, їм потрібно там, якщо вони не можуть вилетіти своїм ходом, то вони мають… зберігати спокій. Сконтактувати з нашим посольством", – сказав він.

Кулеба пояснив, що доручає посольствам у таких випадках "проводити перемовини з урядами відповідних країн, щоб адміністративні штрафи, або доплати… щоб прострочення дозволів на перебування в країні не лягали тягарем на громадян".

"Це – предмет переговорів. Тобто іде наш посол і домовляється. Оскільки ситуація форс-мажорна для всіх. І ми сподіваємося, що наші партнери ітимуть нам на зустріч", – підсумував він.

Нагадаємо, уряд формує перелік рейсів, якими українці зможуть повернутися додому.

Повідомлялося також, що Україна не забиратиме своїх громадян з Єгипту – у них є день, щоб повернутися додому.

Відомо, водночас, що українці, які застрягли у Єгипті, живуть у готелі за рахунок туроператора, і їх не перевіряють на коронавірус.

Станом на ранок 16 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 6506 людей, кількість заражених коронавірусом зросла до 168 598.

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme