Кучма закликав не грати більше в піддавки з бойовиками

Бойовики на Донбасі не виконують умови нещодавніх домовленостей у Мінську і цим показують свою неспроможність домовлятися
Depo.Влада
30 вересня 2016 15:56
ФОТО: depo.ua

Про це заявив другий президент, представник України на Мінських переговорах Леонід Кучма, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Коментувати це сумно, бо була якась надія. І були запевнення з боку представників ОРДО і ОРЛО, що вони будуть дотримуватися цієї нашої домовленості (рамкова угода – ред.)", - сказав він.

"Над цим документом працювали дуже серйозні люди і представники генштабу України в тому числі. Порахували, що це буде якийсь крок вперед, бо ми покажемо, що можна дотримуватися режиму "тиші", що можна дійсно відвести і техніку всю і живу силу. Але ми по тих подіях, які відбуваються в останні дні бачимо, що та сторона не дотримується домовленості", - додав Кучма.

Він висловив припущення, що це робиться із ціллю "зірвати весь переговорний процес".

"Не думаю, що за цим стоять маленькі командири, бо це серйозні політичні рішення, які тягнуть за собою суттєві наслідки. Так що нам нічого не залишається, як у середу в Мінську поставити питання ребром: хлопці, давайте тоді ми скажемо, що ми не здатні вирішувати ці проблеми", - сказав Кучма.

За його словами "грати в піддавки більше не можна".

Він додав, що необхідно донести цю інформацію лідерам Німеччини і Франції в "Нормандському форматі".

"Так щоб перестати таку миротворчу позицію займати, яку ми бачимо займають (вони –ред.) останнім часом", - сказав він.

Кучма наголосив, що якщо бойовики проведуть свій "праймеріз" то покажуть, що з ними домовлятися не можна.

Нагадаємо, в ОБСЄ скаржаться, що сторони конфлікту на Донбасі не забезпечують спостерігачам повний доступ і можливість здійснювати моніторинг сил і засобів на трьох ділянках лінії розмежування.

Зазначимо, що 21 вересня  Тристороння контактна група у Мінську на засіданні підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. Згодом угоду підписали і ватажки терористів. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада