Кучма: Бойовики хочуть зірвати весь Мінський процес

Не дотримуючись "режиму тиші" на трьох визначених для відводу військ ділянках Донбасу, бойовики хочуть зірвати весь переговорний процес з врегулювання конфлікту
Depo.Влада
30 вересня 2016 16:43
ФОТО: depo.ua

Таке припущення зробив представник України в Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми за тим, що відбувається в останні дні, бачимо, що та сторона не дотримується домовленостей. Напевно, з єдиною метою: зірвати взагалі весь цей переговорний процес", - зазначив він.

При цьому Кучма підкреслив, що, на його думку, за такими політичними рішеннями стоять вищі чини. "Я не думаю, що за цим стоять маленькі командири – це серйозне політичне рішення, яке тягне за собою дуже серйозні наслідки в цілому", - сказав він.

Кучма висловив жаль щодо того, що відбувається на Сході країни. "Сумно, тому що була якась надія і були запевнення з боку ОРДО/ОРЛО, що вони будуть дотримуватися домовленості. Над цим документом працювали дуже серйозні люди, представники Генерального штабу України в тому числі. І вважали, що це буде якийсь крок вперед, тому що ми покажемо, що можна дотримуватися режиму тиші, що можна дійсно відвести і всю техніку, і відвести живу силу", - зазначив він.

Нагадаємо, в ОБСЄ скаржаться, що сторони конфлікту на Донбасі не забезпечують спостерігачам повний доступ і можливість здійснювати моніторинг сил і засобів на трьох ділянках лінії розмежування.

Зазначимо, що 21 вересня  Тристороння контактна група у Мінську на засіданні підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. Згодом угоду підписали і ватажки терористів. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада