Кучма виступив за розширення "нормандського" формату переговорів

Представник України у контактній групі по Донбасу, другий президент країни Леонід Кучма вважає бажаним розширення "нормандського» формату переговорів
Depo.Влада
4 вересня 2015 17:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Новое Время".

"Звичайно, найбільш бажаним було б, щоб у цей формат входили керівники всіх країн-підписантів Будапештського меморандуму. Нехай виконують узяті на себе зобов'язання!" - заявив Кучма в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

При цьому він зазначив, що заклики до розширення "нормандського формату" виникають при загостренні ситуації в Донбасі.

"Думаю, президенту Петру Порошенко теж хотілося б бачити в переговорному процесі й президента США, й прем'єр-міністра Великобританії. Від себе додам - і керівника Китаю, як країни, яка згодом приєдналася до Будапештського меморандуму та є членом Ради безпеки ООН", - сказав Кучма.

За його словами, заперечувати проти ідеї розширення складно. "Але треба запитати: чи хочуть вони, і чи хоче Росія?" - заявив Кучма.

У той же час парламентарій заявив, що приводом для зміни формату переговорів не повинна бути спроба дискредитації Мінських угод. "Можливо, комусь хотілося б частіше міняти "формати", або контактні переговорні групи, щоб скомпрометувати переговорний процес. Але Україні це точно не вигідно", - підкреслив колишній президент.

Нагадаємо, ранее повідомлялося, що 28 серпня в Берліні відбудуться переговори канцлера Німеччини Ангели Меркель з президентом Польщі Анджеєм Дудою, на яких польський глава держави хоче підняти питання подальшого формату переговорів по вирішенню конфлікту в Україні.

Пізніше глава МЗС Польщі Гжегож Схетина заявив, що в грудні, після завершення періоду дії мінських домовленостей, прийде час подумати про зміну формату переговорів про російсько-українську кризу.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua