Кучма не бачить сенсу в нових переговорах з терористами

Другий президент України Леонід Кучма не бачить доцільності в проведенні в найближчі дні зустрічі контактної групи щодо ситуації на Донбасі
Depo.Влада
10 грудня 2014 14:42
ФОТО: depo.ua
Кучма не бачить сенсу в нових переговорах з терористами
Кучма не бачить сенсу в нових переговорах з терористами

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на «Подробности».

«В умовах, коли друга сторона не може забезпечити режим припинення вогню, не вважаю цю зустріч доцільною», - сказав він.

Терористи спочатку повинні показати, що хочуть миру, вважає Кучма.

«Нехай вони покажуть, що на ділі хочуть миру, а не війни, що вони повністю контролюють свої збройні формування», - підкреслив він.

Кучма нагадав, що українська сторона пропонувала провести зустріч у Мінську 9 грудня, одночасно з оголошенням «дня тиші» на Донбасі, але ця пропозиція не була прийнята з невідомих причин.

«Українська сторона буде готова до наступної зустрічі при повному припиненні вогню», - сказав він.

В той же час, «вповноважений представник ЛНР» на переговорах Владислав Дейнего заявив, що відеоконференція, присвячена узгодженню дати проведення зустрічі в Мінську, не відбулася за ініціативою ОБСЄ.

«Нині остаточна дата переговорів так і не узгоджена», - повідомив Дейнего Interfax.ru.

За його словами, «буквально в 14:00 за московським часом повинна була відбутися відеоконференція для погодження дати, але прямо перед її початком співробітники ОБСЄ зателефонували і перенесли її на невизначений термін».

Він зазначив, що «спочатку планувалося обговорити дві дати переговорів - це 11 і 12 грудня».

Раніше радник глави МВС Зорян Шкіряк заявив, що «сідати за стіл переговорів з терористами, бандитами, вбивцями, мародерами і насильниками ніхто не буде».

А спікер Інформаційного центру Ради нацбезпеки і оборони України Андрій Лисенко сказав, що незважаючи на 16 обстрілів українських позицій з боку бойовиків, Україна продовжить режим тиші в зоні антитерористичної операції.