Кучма наполягає на продовженні переговорів у мінському форматі

Переговори щодо ситуації на Донбасі у мінському форматі повинні продовжуватися
Depo.Влада
4 червня 2015 21:17
ФОТО: depo.ua

Про це заявив представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні немає іншого формату, крім мінського формату. І на цьому рівні нам обов'язково треба вести переговори. Це визнаний формат. Якби був виконаний перший мінський протокол, у нас був би мир. Якби виконувався другий протокол - теж був би мир", - сказав він журналістам у Кіровограді.

При цьому Кучма підкреслив, що виконання мінських домовленостей залежить від Росії. Він розповів, що після того, як "Росія разом з Донбасом покинула тристоронню групу" почалося загострення ситуації на сході України.

"Якби не благословляла Росія на ці подвиги окремі райони Донбасу, то такого розвитку подій б не було", - сказав представник України в Тристоронньої контактній групі.

Кучма сподівається на вирішення ситуації мирним шляхом. "Сьогодні, на мій погляд, все залежить від того, наскільки Заходу і США вистачить сили волі і духу дотиснути Росію, щоб вона виконувала ті Мінські протоколи, під якими практично, хоча і не підписи Путіна, але слово є. Якщо вони будуть виконані, у нас буде мир", - сказав він.

"Якщо є хоч найменша можливість привести це до мирного діалогу, треба цю справу робити обов'язково. Ви ж уявляєте собі: терористи воюють з нами сучасною зброєю, російською зброєю, а ми воюємо зброєю радянською. Так що сподіваємося, що "сімка" буде засідати, сподіваємося, що 23 числа буде розглядати санкції - продовжувати або не продовжувати", - сказав він.