Кучма хоче залучити Китай до переговорів у Мінську

Представники Китайської Народної Республіки могли б відіграти конструктивну роль у Міських переговорах щодо ситуації на Донбасі
Depo.Влада
25 січня 2016 15:02
ФОТО: depo.ua

Таку думку в інтерв’ю газеті "Сегодня" висловив другий президент України, представник Києва на переговорах у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма, передає depo.ua.

"Я - із задоволенням, щоб там був Китай. Китай теж підписував цю угоду (Будапештський меморандум, - ред.)! Але нам дуже серйозно потрібно шукати компроміс, але не за рахунок України. У жодному разі! І ще раз кажу: у нас є всі підстави вимагати виконання перших пунктів, які записані в мінських протоколах, а тоді вже можна думати про якісь кроки наперед", – сказав Кучма.

Він додав, що вагомі політичні гравці просто не хочуть брати участь у цих переговорах.

"Хочу вас запевнити: якщо не буде "Мінська-2", то нічого не буде. Все розвалиться. Невже хтось думає, що за бажанням України з'явиться інший формат? Припустимо, ми хочемо, щоб там з'явився Обама. А Обама хоче Цього? У десяти пріоритетах для США (їх на своїй прес-конференції озвучив Барак Обама. - ред.) про Україну навіть слова немає. А у Путіна ми запитали - він згоден? Ця проблема вже колись обговорювалася, і Путін категорично сказав: ми не бачимо в цьому форматі Росії. Ми не в змозі посадити за стіл всіх, від кого залежить і наша доля в тому числі. Не можемо посадити за стіл учасників Будапештського меморандуму", - пояснив Кучма.

Нагадаємо, що Росія категорично  проти зміни "мінського формату" переговорів

Більше новин політики читайте на Depo.Влада