Кубів хоче передати "Нафтогаз" в управління Кабміну

Перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів виступив з ініціативою передати управління "Нафтогазом" від МЕРТ до Кабміну як колективного органу
Depo.Влада
20 вересня 2016 11:29
ФОТО: depo.ua

Про це інформує урядовий портал, передає depo.ua.

"Була досягнута домовленість скасувати наказ, що вносить зміни до Статуту НАК "Нафтогаз України". Відповідне рішення МЕРТ уже ухвалене. Також було узгоджено, що буде проведено аналіз та оцінку ключових рішень ПАТ "Укртрансгаз", прийнятих останнім часом. Сторони підтримали ініціативу першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва передати управління "Нафтогазом" від міністерства економічного розвитку і торгівлі Кабінету міністрів як колективному органу", - йдеться у повідомленні.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, також наголосив на необхідності прискорити реформу корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Укртрансгаз".

З цією метою учасники наради схвалили спільне рішення про створення робочої групи, очолити яку доручено віце-прем'єр-міністру України Володимиру Кістіону. До складу робочої групи увійдуть представники низки міністерств, "Нафтогазу", "Укртрансгазу", а також міжнародних організацій.

Нагадаємо, 7 вересня Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивело з-під контролю НАК "Нафтогаз України" здійснення закупівель ПАТ "Укртрансгаз", не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України".

За даними НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.

У "Нафтогазі" заявили, що через такі дії Стокгольмський арбітраж може відмовити "Нафтогазу" від розгляду позову до "Газпрому" щодо транзитного контракта 2009 року

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що рішення МЕРТ  може бути змінено внаслідок критики з Європи.

19 вересня МЕРТ призупинило рішення про затвердження нового статуту "Нафтогазу України", яким фактично перепідпорядкувало собі компанію "Укртрансгаз"

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада