Хто влаштував вінницький штурм

Провокація у Вінниці, що закінчилася штурмом будівлі облради, наводить на думку про те, що перед поїздкою - черговим етапом Мінських домовленостей, дехто вирішив показати Петру Порошенку свої можливості ...
Depo.Влада
6 грудня 2014 23:16
ФОТО: depo.ua
Хто влаштував вінницький штурм
Хто влаштував вінницький штурм

Про те, що першопричиною зіткнень під облрадою у Вінниці стали протиріччя між головою Вінницької обласної ради Сергієм Світко та головою облдержадміністрації Анатолієм Олійником, не говорить зараз тільки ледачий. Сьогодні активісти вийшли під будівлю облради протестувати проти підготовлюваної відставки Світко, який був обраний на цю посаду навесні цього року. Нічого не віщувало бійки: так вже прийнято у наших політиків організовувати масовку під ту чи іншу подію ...

Цікаво, що за словами народного депутата від «Народного Фронту» Антона Геращенка, у Світко були прекрасні ділові відносини з губернатором Анатолієм Олійником, однак після закінчення виборів до Верховної Ради між ними ніби пробігла чорна кішка. «Серед депутатів облради почали збирати підписи за скликання позачергової сесії для його відставки. Світко, судячи з усього, здаватися не збирався і виявився не ликом шитий. На сесії йому вдалося домогтися того, щоб рішення про його відставку розглядалося в числі останніх під номером 26, я так розумію в надії на те, що багато депутатів, які виступають проти нього, не досидять до кінця засідання. А коли депутати-бунтарі зажадали поставити це питання в числі перших, то з 101 депутата присутнього на сесії, «за» проголосували лише 64 при мінімально необхідних 67 », - додав Геращенко.

Далі розпочалася жорстка бійка, в результаті якої сім міліціонерів і один активіст виявилися госпіталізовані. Мітингувальники зайняли зал і президію облради та прийняли звернення до президента Петра Порошенка з вимогою негайно звільнити голову ОДА Анатолія Олійника. При цьому цікаво, що сам Світко озвучив даний ультиматум Президенту.

У свою чергу, Олійник заявив про слід російських спецслужб в сьогоднішньому нападі на будівлю ОДА. «Очевидно, що під час проведення АТО, фактичної агресії з боку Росії, основним методом російських спецслужб є розхитування ситуації всередині країни, терор проти чиновників і патріотів, всіх тих, від кого залежить нормальне функціонування державного організму. На жаль, кремлівській пропаганді вдалося обманути і певну кількість справжніх патріотів. Але ми всі повинні розуміти, кому саме вигідна така ситуація », - зазначив він.

Тим часом в Інтернеті вже почалися активні обговорення того, що за історією зі штурмом стоять треті особи. Зокрема, активно обговорювалися чутки про те, що головний «регіонал» Вінницької області Сергій Татусяк нібито організував 12 автобусів з потрібними людьми, які і влаштували бійку. Поки що ця інформація не підтвердилася, і відомо лише те, що після штурму офіс Татусяка зазнав нападу: невідомі закидали його будівлю камінням і фарбою. Також у всій цій історії з'явилися представники «Свободи». Нібито після захоплення будівлі Вінницької ОДА процесами взявся керувати донедавна нардеп від «Свободи» Олексій Фурман.

Тепер Президент зобов'язаний не тільки зняти зі своїх посад обох скандалістів, а й провести серйозний аудит у своїй вотчині. Все свідчить про те, що конфліктом між Олійником та Світко вирішили скористатися інші - набагато більш небезпечні гравці. Крім уже згаданого Татусяка, серед вінницької «еліти» є значна кількість персонажів, що досі орієнтуються на Кремль. Зокрема, мова йде про комуністично-«регіональне» сімейство Калетників, яке хоч і не потрапило в парламент, однак має величезні ресурси в регіоні. В разі чого, качнути ситуацію у Вінниці для них - нікчемна справа.

Враховуючи той факт, що до наступного раунду Мінських угод 9 грудня залишилися лічені дні, все вказує на те, що загальним незадоволенням мітингувальників вирішили скористатися промосковські сили. Адже їм через своїх емісарів нічого не коштувало організувати Петру Олексійовичу послання наступного змісту: навіть у себе вдома ти не зможеш відчувати себе спокійно ...