Хто змінить Гелетея?

Більшість експертів сходяться в думці, що міністра оборони Валерія Гелетея пора міняти. Але хто захоче зайняти місце, що звільнилося?
Depo.Влада
2 вересня 2014 13:31
ФОТО: depo.ua
Хто змінить Гелетея?
Хто змінить Гелетея?

Підстав для відставки міністра оборони Валерія Гелетея - більш ніж достатньо. Котел під Іловайськом став найстрашнішою трагедією для української армії за весь час АТО на Донбасі. Близько сотні загиблих, якщо вірити заступникові губернатора Дніпропетровської області Борису Філатову, а також сотні полонених і поранених. І велика частка провини за це лежить на Генштабі і міністрові.

Учора Президент Петро Порошенко, виступаючи перед курсантами Київського військового ліцею імені Івана Богуна, заявив, що проаналізує події останнього тижня на Донбасі і зробить кадрові висновки.

"Ми зараз ретельно аналізуємо події останнього тижня. Висновки будуть серйозні, у тому числі і кадрові", - сказав Порошенко.

Пізніше Президент приїхав на розширене засідання Генштабу Збройних сил України і, за словами очевидців, вщент розніс діючу систему управління міністерством. Але чи означає це, що вже сьогодні верховна Рада за результатами звіту Гелетея може зняти його із займаної посади?

З одного боку, Гелетея і справді пора звільняти. Валерій Вікторович ніколи не мав відношення до армії, а ментально так і залишився на рівні головного бодігарда країни. Порошенко звів Гелетея на пост голови Міноборони за одну-єдину якість - відданість. Яких-небудь інших позитивних якостей - як, наприклад, здатність до навчання або управлінський талант - виявити в діях Гелетея не вдалося...

В той же час перед парламентом автоматично виникає інше важливе питання: хто погодиться зайняти місце Гелетея? Річ навіть не в тому, що Міністр оборони, ймовірно, найбільш критикована посада в країні, особливо в нинішніх умовах. Проблема - в правилах гри, встановлених Петром Порошенком, які полягають в тому, що Міністр оборони - це фікція, ширма, яка не має яких би то не було реальних повноважень.

Тому не дивно, що, незважаючи на високий пост, ніхто не хоче йти в Міноборони на посаду "весільного генерала". Як розповіли ДеПо джерела в Адміністрації Президента, крісло головного "оборонця" України пропонували навіть... Олександру Турчинову, але і він відмовився. Тому звільнити Гелетея парламент, звичайно, може. Але на даний момент вакансія міністра так і залишилася вільною.