КСУ зайнявся законом про люстрацію

Конституційний Суд України прийняв постанову про початок провадження з питання відповідності Конституції деяких норм Закону «Про очищення влади»
Depo.Влада
13 лютого 2015 16:44
ФОТО: depo.ua
КСУ зайнявся законом про люстрацію
КСУ зайнявся законом про люстрацію

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу КСУ.

Здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні суду.

Раніше Верховний Суд подав у Конституційний Суд подання з проханням визнати неконституційними п. 6 ч. 1, п. 2 і п. 13 ч. 2 закону «Про очищення влади». Ці норми передбачають люстрацію і заборону на заняття державних посад для тих членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції та керівництва Державної судової адміністрації, які працювали під час Євромайдана і не звільнилися.

Крім того, Верховний Суд просить визнати неконституційним звільнення суддів, які під час Євромайдана давали дозвіл на арешт активістів або які брали політично вмотивовані рішення про арешт політичних діячів. Верховний Суд вважає, що люструвати суддів без перевірки їхніх рішень на предмет законності є порушенням Конституції.

Як повідомляв depo.ua, на початку лютого президент України Петро Порошенко заявив, що суди потрібно негайно реформувати, оскільки це «єдине, що не дозволяє говорити про повне перезавантаження влади». А вчора Верховна Рада прийняла закон про судову реформу.