КСУ визнав неконституційними три пункти закону про судоустрій

Конституційний суд України визнав неконституційними три пункти Перехідних і прикінцевих положень Закону "Про судоустрій і статус суддів"

Текст рішення розміщено на сайті суду, передає Depo.ua.

"... Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIII зі змінами: пункту 7 "та ліквідуються" у частині Верховного Суду України; пункту 14 "судді Верховного Суду України"; пункту 25", – йдеться у тексті рішення.

Це означає, що визнані, зокрема, неконституційними пункти щодо того, що ВСУ припиняє свою роботу (пункт 7) і щодо того, що судді ВСУ мають право брати участь у конкурсі на посади суддів ВС (пункт 14 в частині "суддів Верховного суду України").

У пункті 25 Перехідних положень цього закону йдеться про те, що "право на отримання щомісячного довічного грошового утримання має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді або призначений на посаду судді за результатами конкурсу".

Щодо пунктів 4, 8, 9, 11, 13, 17 — вони визнані конституційними, а щодо інших оспорюваних положень - КСУ закрив конституційне провадження у справі в частині перевірки їх на конституційність, уточнюється у тексті рішення суду.

Конституційний Суд рекомендував Верховній Раді  невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним і не може бути оскаржено.

Нагадаємо, 29 січня у Гончарука хочуть "перекроїти" закон про суддів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme