UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

КСУ наступного тижня візьметься за пенсії держслужбовців

Конституційний суд 17 лютого розпочне розгляд справи за поданням уповноваженого Верховної Ради з прав людини про перерахунок пенсій державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування

Про це передає Depo.ua з посиланням на прес-службу КСУ.

Повідомляється, що засідання розпочнеться о 10:00. Зокрема, буде розглянуте подання про визнання такими, що не відповідають Конституції України статтю 90, підпункт 1 пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIIІ, частину сьому статті 21 закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 7 червня 2001 року № 2493-ІІІ зі змінами.

У КСУ пояснили, що оспорювані положення закону № 889 передбачають, що пенсійне забезпечення держслужбовців здійснюється відповідно до закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (стаття 90). Аналогічне положення закріплено в частині сьомій статті 21 Закону № 2493 щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Крім того, відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" закону № 889 визнано таким, що втратив чинність закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723–XII зі змінами, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

"Отже, лише державні службовці, які мали необхідний стаж держслужби на день набрання чинності закону № 889, можуть отримати пенсію на попередніх умовах. Автор клопотання зазначає, що оспорювані положення зазначених законів не відповідають Конституції України, оскільки ними не передбачено перерахунку (індексації) пенсій відповідній категорії пенсіонерів", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Пенсійний фонд розказав, які тепер будуть середні пенсії у різних категорій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"