КСУ розглядатиме справу Януковича у закритому режимі

Перше засідання Конституційного суду України по справі позбавлення Віктора Януковича звання президента закрито
Depo.Влада
19 жовтня 2016 11:38
ФОТО: depo.ua

Засідання і подальший процес відбувався у формі письмового слухання, наступні засідання будуть проходити у закритому режимі, передає Depo.ua з посиланням на 112.ua.

"Один з суддів доповідав про документи, отримані з висновків експертиз про законність позбавлення Януковича звання президента. Суддя озвучила, чому чинний глава держави хоче скасувати рішення парламенту", - зазначає кореспондент.

Суддя Наталя Шаптала повідомила, що Порошенко вважає, що Верховна Рада не уповноважена позбавляти звання президента.

"На думку суб’єкта права на конституційне подання, вирішення питання про позбавлення президента України звання не віднесено до відання ВРУ", - сказала суддя.

Нагадаємо, Верховна Рада 4 лютого 2015 року проголосувала за проект закону №1883 про позбавлення Віктора Януковича звання президента України. Дане рішення підтримав 281 нардеп. У законопроекті такий крок пояснюється тим, що Янукович "неконституційним способом самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало керованості держави, територіальній цілісності і суверенітету України, та призвело до масового порушення прав і свобод громадян".

Нагадаємо, 19 червня 2015 року до Конституційного суду України надійшло конституційне подання президента України Петра Порошенка щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України "Про позбавлення Януковича звання президента України" від 4 лютого 2015 №144-VІІІ.

На думку Порошенка, закон не відповідає деяким статтям Конституції, зокрема ст. 105, згідно якої звання президента охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки він не був усунений з поста в порядку імпічменту. На думку Порошенка, рішення є суперечливим, адже позбавлення звання президента не відноситься до компетенції ВР.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада