Кримське золото скіфів повернулося в Україну і виставлене для огляду

Скіфське золото і скарби сарматів, які тривалий час залишалися в Амстердамі через правовий спір, викликаний окупацією Криму Росією, вже виставлені в експозиції Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври
Depo.Влада
9 вересня 2014 15:21
ФОТО: depo.ua
Кримське золото скіфів повернулося в Україну і виставлене для огляду
Кримське золото скіфів повернулося в Україну і виставлене для огляду

Про це повідомила завідувач музеєм Людмила Строкова, передає ДеПо з посиланням на «Укрінформ».

«Це перший день для загального відвідування. Вчора ми їх виставили, у вихідний день для відвідувачів. І сьогодні це перший день, що їх можна побачити саме в експозиції», - сказала Строкова.

За її словами, до Києва з амстердамського Музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, які надавалися для виставки в рамках спільного з кримськими музеями проекту «Крим - золотий острів у Чорному морі». Це в цілому 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи, від IV ст. до н.е. до І ст. до н.е. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч і піхви до нього, а також коштовності сарматів: прикраси і предмети побуту. Як зазначила музейний працівник, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн євро.

Ще 565 експонатів з кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі в Музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення. 

Як повідомляв ДеПо, Крим ще до окупації передав Нідерландам археологічні знахідки з п'яти місцевих музеїв на час виставки. Тепер на експонати, представлені на виставці «Крим: золото і секрети Чорного моря», претендують Україна та Росія

Нідерланди більш схилялися до того, щоб передати коштовності в Київ.

У Міністерстві культури України заявили, що всі музейні предмети, передані для експонування на виставці «Крим - золотий острів у Чорному морі» земельному краєзнавчому музею у м Бонні і археологічному музею Амстердамського університету «Аллард Пірсон» - повернуться в Україну.

Пізніше стало відомо, що Росія консультується з юристами з надією забрати собі «скіфське золото».