Кримські татари попросили про захист ООН, Туреччину та Україну

Сьогодні на конференції в Севастополі Комітет із захисту прав кримськотатарського народу попросив ООН, Туреччину та Україну звернути увагу на порушення прав у Криму
Depo.Влада
18 січня 2015 17:21
ФОТО: depo.ua
Кримські татари попросили про захист ООН, Туреччину та Україну
Кримські татари попросили про захист ООН, Туреччину та Україну

Про це повідомляє BBC.

Зокрема, делегати прийняли звернення до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з закликом «не допустити знищення» кримськотатарського народу. Крім того, в заяві йдеться про викрадення кримських татар і порушеннях їхніх прав. Підкреслюється, що кримські татари «перетворилися на об'єкт терору і фізичного насильства». Також Пан Гі Муна попросили захистити представників кримськотатарського народу від служби в російській армії.

Крім того, делегати виступили за проведення Міжнародної конференції з безпеки в Криму під егідою ОБСЄ в квітні. Ініціювати її правозахисники попросили Україну.

Кримські татари також попросили МЗС України «вивчити можливість надання кримськотатарському народу міжнародного статусу третьої сторони в російсько-українських відносинах з набуттям права самостійного звернення органів національного самоврядування Курултаю і Меджлісу в міжнародні судові інстанції».

У заяві наголошується, що «будь-яка влада в Криму може існувати тільки за згодою і за чітко вираженої волі кримськотатарського народу».

До речі, конференцію намагались зірвати близько півсотні молодих людей у спортивному одязі, вони двічі вривалися в конференц-зал, починали штовханину і словесну перепалку.

Як повідомляв depo.ua, наприкінці грудня  кримські татари закликали Верховну Раду України прийняти закони про визнання їх корінним народом на території півострова.