Кримського татарина судять за "розпалювання ненависті" до Путіна

Міський суд російського міста Набережні Челни 3 липня починає розглядати справу татарського активіста Рафіса Кашапова, який очолює місцевий Татарський громадський центр
Depo.Влада
3 липня 2015 11:42
ФОТО: depo.ua

Його звинувачують у розпалюванні ненависті або ворожнечі та публічних закликах до сепаратизму через Інтернет, повідомляє depo.ua з посиланням на Радио Свобода.

Ідеться про чотири пости. Це три тексту із заголовками: "Крим і Україна будуть вільні від окупантів", "Вчора - Гітлер і Данциг, сьогодні - Путін і Донецьк!", "Захистимо Україну і весь тюркський світ" і фотоколаж під назвою "Де Росія - там смерть і сльози". У зв'язку з цими записами проти нього порушили справу за кількома статтями.

Згідно з висновками експертизи, яку провели за зверненням слідчих, в текстах Кашапов цілеспрямовано розпалює ненависть до таких категорій як "росіяни", "російська влада", "окупаційна влада півострова", "президент Володимир Путін". Крім того, статті татарського активіста, як вважають слідчі, формують негативне ставлення до дій російської влади в Криму та подання про незаконне приєднання півострова до Росії. Також, на думку сторони звинувачення, в публікаціях Кашапов стверджує, що Крим не є територією Росії, і закликає до дій з захисту півострова від російської окупації.

Експерти з російського інформаційно-аналітичного центру "Сова" ще в січні ознайомилися із записами Рафіса Кашапова і не виявили в них складу злочину.

Наприкінці червня за рішенням міського суду Набережних Челнів термін утримання під вартою Рафіса Кашапова продовжили до 26 серпня. Захист має намір оскаржити цей арешт у Верховному суді Татарстану.

Раніше повідомлялося про організацію акції на підтримку активіста 3 липня біля будівлі російського консульства у Києві.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Нагадаємо, в Ростові-на-Дону 9 липня в закритому режимі розпочнуться попередні слухання у справі українського режисера Олега Сенцова.