Кримському татарину дали 3 роки колонії за "розпалювання ненависті" до Путіна

У Росії суд Набережних Челнів засудив голову місцевого Татарського центру Рафіса Кашапова до 3 років колонії загального режиму за дописи "ВКонтакте" про окупацію Криму
Depo.Влада
15 вересня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua

Про це пише depo.ua з посиланням на Медіазона.

У суді Кашапов заявив, що своїми публікаціями бажав привернути увагу суспільства до подій в Україні: "В результаті війни в Україні гинуть тисячі людей, з обох сторін, руйнуються міста і села. Я небайдужий до цих подій. Я важко переживаю ці події. Тільки з Татарстану загинули 10 осіб (за офіційними даними). Я звинувачую у початку війни в Україні президента Росії Путіна".

Прокуратура вимагала засудити Кашапова до 4 років позбавлення волі.

Зазначимо, що йдеться про чотири пости засудженого. Це три тексту із заголовками: "Крим і Україна будуть вільні від окупантів", "Вчора - Гітлер і Данциг, сьогодні - Путін і Донецьк!", "Захистимо Україну і весь тюркський світ" і фотоколаж під назвою "Де Росія - там смерть і сльози". У зв'язку з цими записами проти нього порушили справу за кількома статтями.

Згідно з висновками експертизи, яку провели за зверненням слідчих, в текстах Кашапов цілеспрямовано розпалює ненависть до таких категорій як "росіяни", "російська влада", "окупаційна влада півострова", "президент Володимир Путін".

Крім того, статті татарського активіста, як вважають слідчі, формують негативне ставлення до дій російської влади в Криму та подання про незаконне приєднання півострова до Росії. 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.