Кримських екс-депутатів на материку чекає суд, - прокуратура АРК

Кримські екс-депутати, які фігурують у списку з 76 депутатів, підозрюваних у держзраді, при в'їзді на материк будуть затримані і відправлені до суду
Depo.Влада
11 серпня 2015 17:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив перший заступник прокурора Автономної республіки Крим Назар Холодницький, передає depo.ua з посиланням на "Крим. Реалії".

Холодницький зазначив, що позиція прокуратури Криму стосовно екс-депутатів Енвера Абдураїмова і Сафуре Каждаметової, за яких заступився голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, залишається незмінною, наразі слідчі з'ясовують причетність цих осіб до скоєння кримінального злочину.

"Поки що триває слідство. Висновки будуть зроблені найближчим часом. Буде дана правова оцінка й ухвалені відповідні процесуальні рішення. Тобто це буде або закриття провадження, або підозра залишиться в силі", - сказав Холодницький.

Як повідомлялось раніше, Чубаров стверджує, що Абдураїмов і Каджаметова відкрито виступили проти незаконної позачергової сесії Верховної Ради АРК, скликаної та проведеної 27 лютого 2014 року, і участі в його роботі не брали.

За його словами, Абдураїмов і Каджаметова, виконуючи рішення Меджлісу, не брали участь і в усіх наступних (після 27 лютого 2014 року) засіданнях Верховної Ради АРК, як до 15 березня 2014 року - дати ухвалення Верховною Радою України Постанови № 891 - VII "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим", так і в наступних засіданнях уже незаконної Державної ради Криму.

У зв'язку з цим голова Меджлісу вважає неправомірним включення цих депутатів до списку прокуратури АРК.

Холодницький запропонував кримським екс-депутатам довести свою невинуватість в прокуратурі.

Верховна Рада України 13 лютого звернулась до генпрокурора з вимогою невідкладно притягнути до відповідальності депутатів Верховної Ради Криму і Севастопольської міськради, причетних до проведення  "референдуму" 16 березня.

У списку, зокрема, 75 депутатів кримського парламенту. Ще один - Василь Ганиш - затриманий 28 квітня при виїзді з Криму співробітниками СБУ спільно з Держприкордонслужбою України.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua