UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кримські татари вимагають вилучити ганебний підручник з історії Криму

Рада кримських татар звернулася до так званого "глави" окупованого Криму Сергія Аксьонова з проханням вилучити зі шкільних та публічних бібліотек підручник з історії Криму

Про це йдеться у відповідному зверненні кримських татар, інформує Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

На їх думку, підручник з історії Криму для десятих класів містить пропаганду ксенофобії, виправдовує депортацію російських народів, а також представляє кримських татар як колабораціоністів.

У Раді вважають, що це порушує міжнаціональну злагоду в Криму.

Зокрема, кримські татари заперечують твердження авторів підручника про те, що "чисельність кримськотатарських формувань, які служили гітлерівцям зі зброєю в руках, оцінюється в 20 тисяч людей, а 14 тисяч кримських татар призовного віку брали участь в боротьбі з партизанами".

Члени Ради вважають, що цей підручник порушує статтю 282 російського Кримінального кодексу про породження ненависті або ворожнечі, приниження людської гідності.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомили, що у кримські школи надійшов новий навчальний посібник для учнів 10 класів - "Історія Криму". За словами кримських татар, автори видання включили в нього вже багато разів спростовані істориками неправдиві відомості про нібито масовий колабораціонізм кримськотатарського народу в роки II Світової війни.

Кримські громадські працівники заявили про намір звернутися до суду з вимогою визнати підручник екстремістським.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook