Кримські татари не створюють альтернативу забороненому на Росії Меджлісу, – Умеров

Кримські татари після заборони на Росії Меджлісу не збираються створювати альтернативну організацію
Depo.Влада
10 жовтня 2016 12:03
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112-Україна" повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, передає Depo.ua.

"Ми не будемо створювати альтернативну організацію, тому що альтернативу Меджлісу створити не можна. Для цього треба  збирати Курултай і шляхом виборів створювати  відповідну структуру", - сказав він. 

Нагадаємо, що 29 вересня, Верховний суд Росії остаточно визнав законною заборону діяльності  кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.

26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму "няша" Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, з набуттям чинності рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу ув’язнення підпадають до трьох тисяч членів цієї організації.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада