Кримські студенти масово міняють російські дипломи на українські

Усе більше кримських студентів змінюють дипломи російського зразка, видані в анексовонаму Криму, на українські

Depo.Влада
14 липня 2017 17:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє начальник сектору переміщених ВНЗ департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович, передає Depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Дуже великий потік дітей з Криму, які отримали ці дипломи, звертаються до нас з проханням поміняти їх або пройти процедуру визнання кваліфікації та отримати диплом українського зразка. У минулому році був прийнятий відповідний наказ на виконання того самого закону, за яким і виникла спрощена система. Цей наказ дозволяє дітям, які навчаються в Криму, звернутися в будь-який навчальний заклад, який знаходиться на підконтрольній території України, написати заяву. І пройти так звану процедуру атестації на визнання отриманих кваліфікацій періодів навчання. Як правило, цих дітей відновлюють на навчання, залежно від того, що вони продемонстрували", - розповіла Кретович.

На її думку, це свідчить про те, що російські дипломи, видані в анексованому Криму, не визнаються ніде, крім самої Росії. Представник міністерства додала, що з початку вступної кампанії цього року заяви на вступ до українських вишів подали вже сотні кримчан.

"ТНУ імені Вернадського в Києві направив на проходження підсумкової державної атестації майже п'ятдесят осіб. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана - близько тридцяти осіб. І це тільки два виші. Загальна квота для кримчан на бюджетні місця - близько 2600 місць. В цьому році ми очікуємо набагато більше людей, ніж в минулому, оскільки встигли провести хорошу інформаційну кампанію про освітні центри", - вважає вона.

Додамо, 12 липня в Україні стартувала вступна кампанія 2017.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада