ФСБ внесла "невірних" кримчан у "чорні списки"

Кримські українці, які відмовилися після окупації півострова від російського громадянства, знаходяться під пильною увагою ФСБ і входять до числа неблагонадійних осіб, схильних до екстремізму

Про це під час прес-конференції заявив політтехнолог, засновник проекту Free Crimea Тарас Березовець, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Цих людей найчастіше називають особами, схильними до екстремізму, і є випадки залякування не лише батьків, які відмовилися від громадянства Росії, а й їхніх неповнолітніх дітей", - повідомив Березовець.

За його словами, кримчани, які увійшли до списків тих, хто відмовився від російського громадянства, "знаходяться під пильною увагою місцевих структур Федеральної служби безпеки, періодично багатьох з них викликають на профілактичні бесіди, зокрема на бульвар Франка, де раніше знаходилася СБУ, а тепер ФСБ".

Як повідомив експерт, всього в Криму від громадянства Росії відмовилися 3427 осіб.

"За даними самої Федеральної міграційної служби Росії 3427 осіб відмовилися від громадянства Росії. При цьому 900 осіб подали документи на оформлення так званої ПНП - посвідки на проживання", - зазначив Березовець.

Він заявив, що українське законодавство не визнає "автоматичного примусового набуття громадянства Росії і не розглядає його підставою для втрати українського громадянства".

"Тобто, всі ті 2,5 мільйона українських громадян, які опинилися в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі на момент анексії, залишаються в українському громадянстві", - повідомив він, уточнивши, що громадянами України залишаються і ті українські судді, яким екс-президент Янукович нібито підписав у Ростові указ про вихід з громадянства України.

"Цей документ визнано недійсним - він не зафіксований відповідним чином, на ньому відсутня печатка президента України. Такі спроби виходу з громадянства робилися, але всіх цих громадян вважають громадянами України", - пояснив Березовець.

У цілому, вважає він, "наймасовіший в історії випадок видачі російського громадянства в Криму" є порушенням не лише міжнародного права, а й власних законів Росії.

"Та практика, яка була застосована щодо автоматичного громадянства в Криму, суперечить не лише міжнародно-правовим документам, зокрема Загальній декларації прав людини 1948 року, Європейській конвенції про громадянство 1997 року, але навіть російському законодавству. Зокрема, дії російської влади не підпадають ні під один пункт закону "Про громадянство Росії" у редакції 2002 року", - резюмував Березовець.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme