Крик, агресія і хамство: У Раді скаржаться, що "слуги" створюють атмосферу нетерпимості

Народні депутати від опозиційної фракції "Європейська Солідарність" заявляють про агресивну поведінку з боку депутатів провладної фракції "Слуга народу"

Редактор стрічки новин
Крик, агресія і хамство: У Раді скаржать…
Фото: Верховна Рада/Telegram

Про це написала народна депутатка від "ЄС" Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Болюча для мене тема, але я змушена її підняти. І говоритиму про це в залі Верховної Ради. Я хочу публічно звернутися до президії ВР, до шанованих мною Дмитра Разумкова, Олени Кондратюк та Руслана Стефанчука, щодо атмосфери нетерпимості, агресії, подвійних стандартів, які панують в цій залі.

Вперше маємо розсадку, коли сектор перед трибуною зайнятий виключно представниками однієї партії, вся опозиції на гальорці. Всі попередні скликання парламенту кожна фракція мала місця біля трибуни і далі, це також давня демократична традиція, порушена монобільшістю. Так ось, коли виступають представники нашої фракції, їх перериває безперервний крик, агресія, хамство, грубість депутатів монобільшості, що сидять прямо перед трибуною", – написала депутатка.

Вона наголосила, що у таких умовах, дуже складно зосередитися і доносити свою позицію. А президія у відповідь на таку поведінку нардепів завжди мовчить.

"Спікер радо коментує опозицію і ніколи не робить зауваження людям, які можуть стати перед трибуною і волати, збивати, переривати виступ", - обурюється Геращенко.

Нардепка нагадала, що в попередньому скликанні опозиційні "Батьківщина", "Самопоміч", Радикальна партія Олега Ляшка "сиділи біля самісінької трибуни і мали можливість захистити виступи своїх представників та морально, так би мовити, тиснути на опонентів під час їх виступів".

"Сьогодні все навпаки. Єдине, що має опозиція в цій залі – це трибуну. Так, наші виступи можуть не подобатися, але це право "Європейської Солідарності" апелювати до суспільства і доносити наш протест, позицію, обурення чи підтримку. Ми маємо такі самі права в сесійній залі, як і інші депутати. Обов’язок президії – організувати роботу ВР, в тому числі і в сесійній залі. А не мовчки тішитися приниженням одних і підігрувати безкарності інших. Навіть якщо це твої однопартійці", - заявила Геращенко.

За її словами, її колеги по фракції під час вчорашнього засідання парламенту зіткнулися зі спробами "слуг" зірвати їхні виступи.

"Вчорашній день був надто показовим. Жоден виступ, на жодну тему, чи то збройна агресія РФ, чи боротьба з ковідом, чи податкова амністія, чи сакральні двері, якщо тільки виходили представники "ЄС", не обходився без спроб зірвати їх депутатами перших рядів. Деякі поводилися відверто неадекватно. При тому, коли ті ж теми підіймати представники інших фракцій – такої агресії не було", – розповіла депутатка.

Вона закликала президію парламенту переглянути всій підхід до організації роботи у залі Верховної Ради.

"ЄС" в реальній, а не кишеньковій опозиції до влади. Це не подобається. Але парламент представляє не лише фракції, він представляє суспільство, виборців. В тому числі виборців "Європейської Солідарності". І якщо президія ВР не здатна демонструвати рівновіддаленість і повагу до всіх фракцій, спробуйте продемонструвати цю повагу до всіх виборців. В тому числі і мільйонів українців, які підтримують "ЄС" … Можливо, спробуєте організувати роботу  в залі так, аби всі фракції і всі депутати мали там рівне ставлення. Парламент – це партнерство, чи не так? І якщо спікер мовчить, то згідно з регламентом, віце-спікери теж мають право голосу, можливо, варто бодай раз використати його, аби захистити право опозиції на виступ?" – написала Геращенко.

Народна депутатка також оприлюднила фото, зроблені під час вчорашнього засідання парламенту. 

Поведінка "слуг" у Верховній Раді

Ірина Геращенко про розсадку у парламенті та поведінку "слуг народу"

Розсадка депутатів парламенту дев'ятого скликання

Дійсно, у Верховній Раді 9 скликання всі сектори біля трибуни зайняті представниками монобільшості – фракції "Слуга народу".

Розсадка депутатів Ради 9 скликання

Нагадаємо, вчора, 30 березня, у залі Верховної Ради сталася штовханина між нардепами під час виступу з трибуни нардепки від "Європейської Солідарності" Ірини Геращенко. У центрі уваги опинився нардеп від "Слуги народу" Сергій Швець, якого звинуватили у тому, що він нібито був напідпитку. Коли депутати почали скупчуватись навколо Швеця, голова ВР Дмитро Разумков заявив, що "розбереться". Після цього штовханина швидко припинилась, а нардепи розійшлися по своїх місцях.

У вівторок, 30 березня, Верховна Рада провела три позачергових засідання, на яких ухвалила вісім законів та низку постанов. Зокрема, відбувся розгляд постанови щодо загострення ситуації на Донбасі, низки економічних законів та постанови щодо протестів на Банковій і довиборів. Також Рада призначила дату виборів міського голови Харкова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme