Кремль знову перекрив дорогу українським вагонам

ВАТ "Російська залізниця" ввела заборону на перевезення вантажів по території Росії в вагонах 10 українських залізничних перевізників
Depo.Влада
7 листопада 2016 14:03
ФОТО: depo.ua

В список заборонених увійшло ПАТ "Укрспецтрансгаз" (управляє парком з 1680 цистерн), яке зараз здійснює перевезення зрідженого газу з ГНС "Газпром Газенергосеть", передає Depo.ua з посиланням на "Нефтеринок".

Заборона видана на підставі урядової телеграми Федерального агентства залізничного транспорту від 2 листопада 2016 року, пише видання.

"Заборонити прийом до перевезення всіх вантажів, всіх відправок в тому числі по МСГП, в вагонах власності ПАТ "Укрспецтрансгаз", ТОВ "Укррос-Транс", ТОВ "Євразія Транс Сервіс", ПАТ "Дніпровський КПК", ПП "Лізингова компанія ВЛ", ДП "Трансгарат- Україна", ТОВ "Ріф-Транс-ЛТД", ДП "Укрспецвагон", ТОВ "ТД" Західний", ПАТ "Стрийський ВРЗ", з усіх станцій РФ та транзитом через територію Росії в інші держави, на адресу всіх одержувачів з моменту отримання і до скасування, крім порожніх вагонів зазначених власників, які прямують в напрямку України", - йдеться в телеграмі.

Нагадаємо, 1 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення додаткових обмежень щодо транзиту українських товарів через територію Росії. Уведені обмеження щодо транзиту через територію Росії товарів походженням з України до Республіки Казахастан поширюються і на транзит в Киргизьку Республіку. Також введено повну заборону транзиту товарів, що підпадають під дію російського ембарго та на які у Росії застосовуються ставки ввізних митних зборів, відмінні від 0.

У відповідь на такі дії Росії Україна підготувала термінові заходи. Єврокомісар з питаньрозширення і політики добросусідства Йоханнес Хан закликав Росію скасувати транзитні обмеження щодо України.

 17 жовтня 2016 року Україна продовжила дію санкцій проти російських компаній. Відповідне рішення було закріплено постановою Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 16 вересня 2016 року і указом президента України від 17 жовтня 2016 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада