Кремль відповів на делегітимізацію Держдуми рейдерством

Захоплення Культурного центру України в Москві видається підлою та дріб’язковою помстою з боку Путіна за рішення ВР по Держдумі

Кремль відповів на делегітимізацію Держд…

У Кремлі звикли до того що в разі образи має слідувати "отвєтка". Сьогоднішні події у Москві з захопленням Культурного центру України – це як раз той рівень помсти, на який спроможне керівництво РФ. Адже щось відповісти на вчорашнє рішення Верховної Ради, згідно з яким вибори до Держдуми визнані нелегітимними, треба, але особливих можливостей для цього наразі нема. На Донбасі доводиться утримувати награне перемир’я, щоб остаточно не завалити проект з виборами в ОРДЛО. Тому й було обрано дріб’язкову помсту з рейдерським захопленням Культурного центру України.  

Цікаво, що проводили цю операцію працівники центру з числа громадян Росії, з чого робиться простий висновок – ФСБ весь час працювало в цьому напрямку і лише чекало відмашки. Тепер гендиректора центру Володимира Іонова, призначеного Україною на цю посаду, не пускають на робоче місце, а у його кабінеті змінено замок.

Мотивація у рейдерів - бомбова: мовляв, кадрові рішення в Києві для них неважливі. Як пояснив представник омбудсмена України в Росії Володимир Шрейдлер, двері заблокували співробітники, які підтримують бойовиків на Донбасі. "Це той самий сепар, який кричав, що не треба говорити українською мовою в Центрі, котрий вимагав від мене не показувати українські посвідчення у середині будівлі", - сказав Шрейдлер.

Втім, він не захотів говорити про політичну складову даної історії, заявивши, що причина цих дій, власне, сама будівля центру, яка знаходиться на старому Арбаті. Нібито їм дуже цікаві 4 тисяч квадратних метрів у центрі Москви.

І тут варто розуміти, що будинок Культурного центру України –  державна власність як, власне, і сама установа. А тому рейдерське захоплення будівлі неможливо було б реалізувати без вказівки з Кремля, адже мова йде про дипломатичний скандал.

Аналогічні блокування російськими органами влади роботи Культурного центру України були й раніше. Так, російська влада уперто не реєструвала нового директора, призначеного  на цю посаду державою Україна. Лише через кілька місяців Росія розблокувала роботу Культурного центру України в Москві, внісши до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни у відомості про Іонова.

Зрозуміло, що вся ця історія має, в першу чергу, політичну площину. Якби не вчорашнє рішення українського парламенту про делегітимізацію Держдуми, навряд чи хтось посмів би займатися захопленням українського державного майна, нариваючись на отримання ноти з боку МЗС України.

Можна лише здогадуватися, на що піде кремлівська машина зараз. Адже "отвєтка" вийшла відверто нікудишня. Тому можна допустити, що у Путіна займуться повноцінною кампанією з вичавлювання всього українського з РФ.

Знаючи прямолінійність нинішньої політичної "еліти" РФ, не буде нічого дивного, якщо російські політперсони переписуватимуть власні біографії – щоб українського духу там не було. Тій же голові Ради Федерації Валентині Матвієнко, що освятила своїм голосуванням окупацію Криму, варто терміново робити зміни в паспорті. А то ж виходить, що вона родом з "бандерівської" Шепетівки. Неподобство…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme