Кремль намагається втягнути Грузію у збройний конфлікт, - міністр оборони

Міністр оборони Грузії Тіна Хидашелі заявив, що Росія провокує Тбілісі, встановлюючи покажчики на кордоні Південної Осетії з республікою
Depo.Влада
19 липня 2015 16:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Не думаю, що для російської держави умовно проведені кордони в Цхінвальському регіоні представляли б стратегічну цінність. Мета в іншому - російська сторона щодня відчуває наше терпіння, провокує Грузію і намагається втягнути у збройний конфлікт, але нинішнє керівництво нашої держави цього не допустить", - сказала в неділю журналістам Хідашелі.

Нагадаємо, Грузія стверджує, що російські військові, які базуються в Південній Осетії, пересунули покажчики "державного кордону" на кілька сотень метрів углиб грузинської території, в результаті чого частина нафтопроводу Баку - Супса опинилася під російським контролем. Грузія заявила, що ці дії є частиною кампанії "повзучої анексії", в ході якої Росія зводить нові загородження на інших ділянках фактичної лінії демаркації.

Раніше Європейський Союз попередив про посилення регіональної напруженості у зв'язку з повідомленнями про те, що Москва в односторонньому порядку змінила кордон Грузії з сепаратистською республікою Південна Осетія, взявши під контроль ділянку міжнародного нафтопроводу.

Зі свого боку, заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін в ході телефонної розмови зі своїм грузинським колегою Давидом Дону заявив, що ці покажчики стояли на тих же місцях і раніше і були відновлені після того, як їх хтось зняв. При цьому він підкреслив, що таке рішення було прийнято владою Південної Осетії, а не російським керівництвом.