"Кредитні гравці". Як позички стали ширмою для державних чиновників

Аналіз е-декларацій політиків, мерів і так далі виявив цікаву річ: вони масово опанували фах лихварів. Щоправда позичають і беруть в борг без відсотків. Це - українське ноу-хау

"Кредитні гравці". Як позички стали ширм…

З 1 квітня для вітчизняних ЗМІ настала гаряча пора: журналісти активно нишпорять Держреєстром у пошуках цікавої інформації в електронних деклараціях українських вищих чиновників. Очікувано в цих нетрях цифр і різних об'єктів майна знаходиться чимало даних, які повинні були б зацікавити правоохоронні органи.

Зокрема, іронічну реакцію в соцмережах викликала свіжа декларація колишнього глави Адміністрації Віктора Януковича Сергія Льовочкіна. Згідно з офіційною декларацією, при річному доході в майже три мільйони гривень нинішній нардеп від "Оппоблоку" позичив у матері Євгенії Льовочкіної 5 млн. грн. В е-декларації Льовочкіна зазначено, що позика здійснена для "оптимального використання сімейних фінансових коштів". Наскільки "оптимальною", а головне законною є ця схема переведення своїх же коштів через родичів, варто було б запитати у слідчих НАБУ, які відповідають за розслідування корупції держслужбовців високого рангу.

Однак, існує серйозна підозра, що порушень відомство Артема Ситника в даній історії не знайде. Як і в багатьох інших. Ось лише кілька прикладів "кредитних ігор", схожих до описаної вище. Вічний голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський, а вірніше його дружина, дала в борг третім особам... 400 тис. доларів. Як сім'я Охендовських пояснить, звідки у них з'явилася сума, яку вони можуть безболісно позичити комусь, коли їхній сукупний річний дохід становить менше мільйона гривень?

Також виділився скандальний мер Ірпеня Володимир Карплюк. Його дружина позичила 6,8 млн. грн. Це не завадило їй придбати два автомобілі і два заміські будинки. Сам Карплюк в минулому році заробив 1,7 млн. грн., а його дружина - 6 млн. 442 тис. грн. Що заробила, те й позичила?

Цікаві кредиторські стосунки в родині братів-нардепів БПП Дубневичів. Богдан Дубневич надав безвідсотковий цільовий кредит в розмірі 20 млн. доларів синові Павлу. По два мільйони доларів в борг політик дав і дочкам Надії й Богдані. Таким же шляхом пішов і його брат Ярослав. Народний депутат позичив дочці Роксолані 2,78 млн. євро і 2 млн. доларів. Ніхто не сумнівається, що молодим людям такі гроші стануть в пригоді, але назагал це виглядає смішно. І заодно – сумно. Адже подібні фокуси з кредитами - це можливість "відмитися" від будь-якої суми.

Мабуть, зараз трохи підзабулася гучна історія з квартирою нардепа-"єврооптиміста" Сергія Лещенка. Нагадаємо, суд його квартирну справу закрив. А восени минулого року повсюди гриміло: заради покупки "гніздечка" в самому центрі Києва колишній журналіст нібито взяв у борг 3 млн. 770 тис. грн. у своєї колишньої начальниці, власниці сайту "Українська правда" Олени Притули. Згодом з'ясувалися й інші подробиці - позика нареченої ді-джея Топольської та гроші, зняті з депозитних рахунків, оформлених на ім'я матері депутата Тетяни Яківни. Тоді НАБУ відмовилося порушувати справу проти нардепа. Хоча експерти попереджали: створено небезпечний прецедент, яким обов'язково скористаються інші.

Тепер, якщо НАБУ почне чіплятися до "гравців з кредитами", а їх, вочевидь, дуже багато, ті будуть говорити про вибірковість і подвійні стандарти. Ну, і про політичне переслідування, звичайно. А досвідчені адвокати на підставі прецеденту розвалюватимуть в судах справи, якщо, звичайно, вони до судів дійдуть. Так, у нас офіційно немає прецедентного права, але чому б тому таки Льовочкіну не заявити: раз Лещенку можна, то які претензії у НАБУ можуть бути до нього. Всі розуміють, що прибутки цих двох депутатів неспівпірні, але й у позиції "опоблоківця" обов'язково знайдуться прихильники.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme