Країни "Великої сімки" задоволенні е-декларуванням в Україні

Завершення першого етапу електронного декларування в Україні є важливим кроком на шляху до збільшення підзвітності державних посадовців
Depo.Влада
3 листопада 2016 14:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у Спільній заяві послів країн "Великої сімки" (G7), оприлюдненій посольством Японії, передає Depo.ua.

"Ми вітаємо уряд України із завершенням першого етапу подання електронних декларацій про активи. Це є важливим етапом на шляху до збільшення прозорості та підзвітності серед державних посадових осіб. Ми визнаємо і високо цінуємо загальне дотримання процедури всім урядом, незважаючи на технічні збої, які на початковому етапі ускладнювали процес. Високий рівень виконання серед посадових осіб високого рівня свідчить про те, що система функціонує належним чином і буде надійним джерелом даних для правоохоронних органів", –  вважають у країнах G7.

Посли наголосили, що в перспективі важливо, щоб українська влада продовжувала забезпечувати стійкість та незалежність системи за допомогою зовнішньої перевірки та шляхом підтримки антикорупційного законодавства та органів.

"Це включає наявність у Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) спроможності, ресурсів та незалежності для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів. Аналогічним чином Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повинні мати всі повноваження, персонал і фінансування для того, щоб повною мірою розслідувати і переслідувати в судовому порядку у корупційних справах . НАЗК, НАБУ і САП повинні функціонувати таким чином, як це передбачено в українському законодавстві, і відповідати очікуванням українського народу", - зазначили посли.

Вони наголосили, що створення Агентства з питань повернення та управління активами має бути завершено якомога швидше.

Посли країн Великої сімки наголошують, що будуть підтримувати зусилля президента, прем’єр-міністра та всіх державних органів і громадянського суспільства України в боротьбі з корупцією.

Нагадаємо, що 30 жовтня завершився термін подачі е-декларацій чиновників: загалом в реєстрі НАЗК значиться понад 103 тис. документів. Лише грошових активів і лише народні депутати задекларували майже 12 млрд грн у гривневому еквіваленті.

Довідка: "Велика - сімка" - Міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу (США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада).

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада