Країни "Великої сімки" готові посилити санкції проти Росії, – декларація

"Велика сімка" наголошує, що санкції проти Росії чітко пов’язані із виконанням Мінських домовленостей та повагою до суверенітету України і висловлює готовність посилити санкції
Depo.Влада
8 червня 2015 17:14
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у декларації саміту G7, яку лідери ухвалили у понеділок під час зустрічі високого рівня у Німеччині, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми вкотре наголошуємо, що тривалість санкцій має бути чітко пов'язана з повною імплементацією Росією Мінських домовленостей і повагою до суверенітету України. Вони можуть бути скасовані, коли Росія виконає свої зобов'язання. Однак ми готові у разі потреби вжити подальших обмежувальних заходів задля підвищення ціни для Росії за свої дії", - наголосили лідери країн "Великої сімки" і Євросоюзу.

G7 вкотре висловила своє засудження нелегальної анексії Криму Росією і підтвердила політику невизнання цих дій.

"Ми вкотре заявляємо про нашу повну підтримку зусиль у пошуку дипломатичного врегулювання конфлікту на сході України, зокрема у рамках нормандського формату і тристоронньої контактної групи", - також ідеться у декларації.

Світові лідери і Євросоюз закликали всі сторони повною мірою виконувати Мінські домовленості.

"Ми занепокоєні останнім зростанням бойових дій на лінії розмежування. Ми знову закликаємо всі сторони повністю виконувати режим припинення вогню та вивести важке озброєння. Ми сподіваємося, що Росія припинить підтримку сепаратистських сил через кордон з метою повного виконання Мінських домовленостей", - наголосила "Велика сімка".

Нагадаємо, у Німеччині пройшов саміт країн "Великої сімки". Сторони вже обговорили ситуацію в Україні і введення додаткових санкцій проти Росії у зв'язку з її агресивною політикою.

Сьогодні в ракмаї саміту заплановано обговорення протидії зміни клімату з питань енергетики.